22 Haziran 2024 Cumartesi günü Saat 04.08 de Oğlak burcundaki 1 derece Ay ve Yengeç burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay doğuyor.

Oğlak Dolunayı, yılın son derece önemli ve önemli bir noktası olan 20 Haziran'da gerçekleşen Yaz Gündönümü Gününden hemen sonra doğuyor. Bu ayrıca Bahar Ekinoksunun yanı sıra Mart ayının sonunda başlayan süreçlerin değerlendirmesini yapacağımız dönemi işaret ediyor. Ayrıca Nisan Tutulması Koridoru sırasında programlarımızı nasıl yeniden başlattığımızı da özetleyeceğiz. Görev şudur: iç gözlem yapmak, kişinin psikolojik kazılarını yapmak, gözlemci rolünde olmak, sezgisel seçimleri, iç sesi, mesajları almak. Alışılagelmiş uygulama yöntemlerini ve kişisel başarıları yeniden başlatmayı mümkün kılacak olan şey budur.

Oğlak burcundaki Dolunay-Neptün (t) karesi ile oluşuyor. Katı ve resmi Oğlak Ayı, Yengeç burcundaki üç kişisel gezegenle karşıtlık içinde bulunuyor. Bilinçdışımız kesinlikle hayatlarımızı yapılandırmayı ve düzene koymayı, iş süreçlerinde daha derinlere inmeyi talep ederken, dış koşullar bizi sevdiklerimizle doğadan, denizden ve zamanın tadını çıkarmak için romantik gezilere kaçmaya zorlayacaktır.

Dolunay dönemi yaşlılar ve kronik rahatsızlıkları olanlar her zamankinden daha temkinli olmalılar. Dolunay ayrıca kemik, eklem, cilt, diş ve dizleri ilgilendiren sağlık sorunlarına yol açabilir.

Dolunay diğer burçlarla bilirlikte Yengeç, Oğlak, Koç ve Terazi burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, mesleki ve ailevi sorumluluklarınız artıyor. Kariyer yaşamınızdaki profesyonel etkiniz, sizi daha geniş bir çevre ile bağlantınızı artırabilir, terfi ettirebilir, promosyon veya ödül getirebilir. Yaratıcı fikirleriniz ile pratik uygulamalar geliştirebilirsiniz. Ailenizdeki erkek figürlerine maddi manevi destek olabilir ya da onlardan destek alabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, dünya, evren ve başkalarıyla olan ilişkilerinizi sorgulayabileceğiniz bir dönem. Farklı inançları öğrenmek, bilgiler edinme arzunuz sizi aşina olmadığınız yerlere yolculuğa sürükleyebilir. Bütçenizi yönetirken, mali disiplin sağlamanız gerekebilir. Hoşgörü, sadakat ve kararlılığınız ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, finansal konularda önemli kararlar alabilirsiniz. Sizi kariyer hedeflerinize taşıyacak cesur projelere odaklanabilirsiniz. Yaşam partneriniz ile geleceğe yönelik yatırım planları geliştirebilirsiniz. Çevrenizde doğum-ölüm gibi gelişmeler ile karşılaşabilirsiniz. Tazminat, miras, nafaka gibi kaynaklardan elinize para geçebilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, ikili ilişkilerinizde bütünlük ve bağlarınızı geliştirebilirsiniz. İstikrarsız ilişkilerde ciddi ayrılıklar gerçekleşebilir. Bekâr Yengeçler bu dönem aile kurabilir veya sağlam temellere dayalı aşklara başlayabilirler. Finansal durumunuzu ve aile içi ilişkilerinizi geliştireceğiniz birtakım fedakârlıklarda bulunabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, günlük hayatınızı, alışkanlıklarınızı ve iş yaşamınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Bu dönem daha fazla sabır, sebat ve beceri geliştirerek hedeflerinize doğru istikrarlı bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Bir süredir bekleyen sağlık tedavilerinize başlayabilirsiniz. Yeni bir beslenme düzeni ve spor programı oluşturabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, romantik duygular, keyifli etkinlikler ve maddi istekleriniz artıyor. Hedeflerinize ulaşmak için hiçbir şeyi şansa bırakmamakta kararlılık gösterebilirsiniz. Bazı romantik ilişkilerde hayal kırıklıkları artarken, bazılarınız yaşça büyük kimselere ilgi duyabilirler. Ebeveynlerin ise çocuklarına karşı sorumlulukları artabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23 Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, eviniz ve aile bireylerinize karşı sorumluluklarınız artabilir. Ev alım-satımı, tadilat, kira eşya değişimi gibi ev ve aile içi yapmak istediğiniz değişiklikleri bir sonuca bağlayabilirsiniz. Bu dönem hem aile bağlarınızı güçlendirebilir hem de evinizden çalışarak idealinizi gerçekleştirecek kazançlı bir proje geliştirebilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23 Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, kendinizi daha mantıklı ve samimi ifade edebileceğiniz bir dönem. Dolayısıyla kişisel hedeflerinizi gerçekleştirme fırsatı elde edebilirsiniz. Size kazanç sağlayacak bir projenizi hayata geçirebilirsiniz. Kardeşler, komşular ve yakın çevre ilişkilerinizde anlaşmazlıklar, zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, finansal güvenliğinizi ve kazançlarınızı daha iyi kontrol etmeniz gerekebilir. Maddi ve manevi hedeflerinize odaklanmak ve onlara ulaşmak için yeteneklerinizden faydalanabilirsiniz. Emlak, miras, alacak-verecek gibi konulardan elinize para geçebilir veya zorunlu harcamalarınız bütçenizi zorlayabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, daha rekabetçi ve üretken olacağınız bir dönem. Dolayısıyla, arzu, istek ve hedeflerinize hizmet etmek isteyebilirsiniz. Profesyonel yaşamınızda finansal bir fırsatı elde edebilirsiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz bazı yöntemler keşfedebilirsiniz. İmajınızı yenileyebilir, ailenizle birlikte keyifli bir seyahate çıkabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, manevi bir inzivaya çekilmeye ciddi bir ilgi duyacağınız bir dönem. Böylelikle, yaşamınıza ilişkin doğru kararlar vermek, doğru seçimler yapmak için deneyimleriniz ve altıncı hissinize güvenerek hareket edebilirsiniz. Eski değerleri kırmak ve alışkanlıklarınızı değiştirerek daha geniş bir vizyon açılımı sağlayabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, enerjinizi kontrol etmeyi ve görevlerinizi yerine getirirken yeterli konsantrasyon ve azim göstermeyi başarabilirsiniz. Grup etkinlikleri, davetler, organizasyonlar aracılığıyla etkileyici karşılaşmalar ve tanışmalar ile çevreniz genişlerken, diğer taraftan dost ve arkadaş alanınızı yeniden tanımlamanız gerekebilir.