FARKLI LANSE EDİLİYOR

Diri, “Son günlerde basında sıkça gezen yeni Eskişehirspor ile birlikte adımızın geçtiği söylentileri bizler de sizler gibi basından duyuyoruz. Transferi açmak kurtuluş olmaz söylemimiz birileri tarafından çarptırılıp transfer açılmasın gibi lanse edilmeye çalışılıyor.

31 AĞUSTOS’U UNUTMADIK

Daha önce yaşadık. Bu süreçte imza vermemeyi diretip danışıklı dövüşlerle buradan nemalanmak isteyenlerin olacağını, bu nemalanmanın sadece maddi değil manevi anlamda da olabileceğini söylemiştik ve geldiğimiz noktada bunları görmeye de başladık. Eskişehirsporumuzu sanki bizler bu hale getirmişiz kendileri büyük fedakarlıklar yapmış gibi gösterip bu kulübün kapanırsa kapansın dedikleri günleri özellikle 31 Ağustos gecesi yaşananları, söylenenleri, çevrilen oyunları hiç unutamadığımızı bilmiyor olamazlar.

ESKİŞEHİRSPOR DURUŞTUR

O zaman yaşanan yokluğu, terkedilmişliği, hayal kırıklığını, yarım asırı geçmiş şan ve şeref dolu tarihi olan kulübümüzü nasıl harcadıklarını unutmadık!Ama Eskişehirspor duruştur! İstanbul dükalığına başkaldırıdır! İsyandır! sözlerinin manasını unuttuk?

AÇILMASIN DİYEN YOK

Transfer açılmasın diyen yok. Madem açılması yönünde emek veriyorduk lig bittiği gibi açmış takviyeler yapılmış ve şuan kamp yapılıyor olması gerekirdi. Hatırlarsanız Yıllar önce Fuat Çapa döneminde bizim çocuklar ekibiyle ilk yarı 17 puan almıştık ve  ikinci devre lisansı çıkmayan oyuncuların takıma dahil olmasıyla Emre Güral, sissoko Jesse Marko Kamal gibi isimler olmasına rağmen sadece 18 puan toplayabilmiştik. Yani bizim çocuklardan sadece 1 puan fazla.. belki o gün transfer açılmayıp bizim çocuklara o para harcansaydı o çocuklarda ligde kalır ve yeni dosyalar olmazdı. Hatta belki elimizde hala iyi bir kadro olurdu. Tabi o dönem de bunu düşünerek hareket edemezdik topyekûn imza toplamaya yönelmiştik.

BU DAVA BİZİM

Bu dava bizim davamız. Ne kadar yalnız bırakılsak da bu şehrin çocuklarının davası... Tesiste açlık grevi yaparken de deplasmada biber gazı yerken de tribünlerde şarkılar söylerken de bizim davamız.. şampiyonluk yeminini yüreğinde taşıyanların davası.. Bu dava kalplerinde ESKİŞEHİR sevdası olanların davası...”dedi.

Editör: Milli İrade