Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri Estv ekranlarında yaptığı açıklamalarda “Eskişehirspor’daki bu ortamı çok özlemişiz. Yönetim gece gündüz takımı ayakta tutmaya çalışırken, şehrinde artık bu takıma sahip çıkması gerekiyor” dedi.

ATMOSFER ÇOK GÜZEL

Eskişehirspor PFDK'ya sevk edildi Eskişehirspor PFDK'ya sevk edildi

ETB Başkanı Murat Diri “Bu tür ortamı yıllardır çok özledik. Eskişehirspor çeşitli yokluklar ve sıkıntılar yaşadı. Geldiğimizde çok güzel bir takımın takım olma yolunda ilerlediğini gözlemledik. Takımdaki atmosfer çok güzel. Yeni takılan arkadaşlar takıma abilik yapmaya başladılar. Transfer komitesi olarak uzun görüşmeler ve diyalogların ardından liste çıkartarak transferler yapıldı. Gece gündüz çalıştılar. İnsanlarda birşeylerin düzeldiğini görmeye başladılar. Artık Eskişehirspor’da birşeyler yoluna girdi. Transferin açılmasıyla birlikte camiada büyük bir umut oluştu. Bundan sonra yenilmeyen bir Eskişehirspor izleyeceğiz.

ESKİŞEHİR’DE KURULMASI

Biz transferi açamayacağımızı maddi olanaklar dahilinde olmayacağını ve Derince maçının ardından Eskişehirspor’un yaşamayacağını gördük. Bir yol haritası belirlendi. Bu doğrultuda birebir avukat futbolcu kim varsa nerelerdeyseler oralara giderek tek tek görüştük ve derdimizi anlattık. 3-4 saat diller döktük. Bizim maddi yükü kaldıracak gücümüz yoktu. Tesislerimizde Alt Yapı binasını yapan Ali İhsan Alkaş abimiz var. O sağolsun destek oldu. Trabzonspor dosyasını kapattı. Kulübe daireler verdi. Oradan gelen 1 buçuk milyonluk gelir oldu. Eski başkanlardan Sinan Özeçoğlu bize destek oldu. O dönemde bizi sahipsiz bırakmadı. Fatih Baturaygil kaynak ararken bize destek oldu. Bütün dosyaları aldık. TFF’ye gittik. Trabzonspor zor günler geçiriyordu. Hesaplarında icra olduğu için başka bir hesaba yatırmamızı istediler. Düşene tekme atılmaz diyerek büyüklük gösterdi. Son dakika bir sıkıntı çıktı. O sıkıntıyı da Eyüpspor başkanı çözdü. Eskişehirspor’un en makus talihi Eskişehir’de kurulması.

DESTEK OLUN

Çok güzel bir takım kuruldu. Ancak bizim Eskişehirspor olarak maddi desteğe ihtiyacımız var. Artık Eskişehirspor’un sesini duyun ve bu takıma sahip çıkarak destek olun” dedi.