Millet Partisi Eskişehir İl Başkanı Mehmed Emin Özdemir, ekonomideki son gelişmeleri değerlendirirken, hamasi konuşmalarla, nutuklarla problemlerin çözüme kavuşmasının mümkün olmadığını söyledi.

Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivali’ne katıldı Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivali’ne katıldı

Özdemir yaptığı açıklamada, “Biran önce millî ekonomi tesis edilmelidir. Milli ekonomi, Batı’nın da Doğu’nun da faizli kredisi ile kurulamaz. Kendi kaynaklarımıza dönmeli, Sevr ve Düyun-u Umumiye meraklılarına fırsat verilmemelidir” dedi. Özdemir açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Ülke olarak çok sıkıntılı bir dönemden geçmekteyiz. Döviz kurlarında yaşanan son olayları yalnızca bir papaz olayına indirgemek ve dış güçlerin oyunu olarak görmek gerçeklerle yüzleşmemek için geliştirilen bir savunma mekanizmasıdır. Para değerimizin yabancı paralar karşısında değer kaybetmesi yıllardır uygulanan yanlış büyüme, yanlış yatırım, yanlış borçlanmadan kaynaklanmaktadır. Alınan kredileri geri dönüşüm sağlayacak yatırımlarda değerlendirme yerine beton ekonomisini ekonominin direği yaptık. Yollara, köprülere, binalara harcadık. Dış ticaret açığımız her geçen yıl artarken, dış borçlarımız zirve yaparken maalesef ekonomimize yön veren odalarımızdan, birliklerimizden, akademisyenlerimizden, basın yayın kuruluşlarımızdan ciddi olarak eleştiren, uyaran bir yaklaşım görülmedi. Yapılan samimi ciddi uyarılar da dikkate alınmadı, uyarılar görmezlikten gelinerek yanlış uygulamalara devam edildi.”