Mehmet Şimşek: ‘Hedef ligde kalmak’

Mehmet Şimşek: " Eskişehirspor’un bu sezonki hedefi ligde kalmaktır. Ligde kalırsak borçlarımızı önemli bir oranda kapatmış olacağız.

SPOR 04.10.2021 - 12:51 04.10.2021 - 12:54

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek, Radyospor’da yayınlanan Üçleme programına konuk oldu. Nazım Türknas ve Volkan Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan Şimşek sorulan sorulara tüm samimiyetiyle cevap verdi.

Mehmet Şimşek: " Eskişehirspor’un bu sezonki hedefi ligde kalmaktır. Ligde kalırsak borçlarımızı önemli bir oranda kapatmış olacağız. Hem ligde kalıp hem de borçlarımızı azalmış olursak bu kulübün önü açılır. Ana hedefimiz bu. Eskişehirspor isminin önüne isim sponsorluğu için uğraşıyoruz ama henüz sonuç alamadık.

 Kayyuma kalabilirdik

“Uzun süren bir kongre süreci vardı. Bir türlü yönetim kurulu oluşmadığı için kulübü bir kayyum ve kapanma süreci bekliyordu. Eskişehirspor armasına aşık insanlar olarak taşın altına gövdemizi koyduk ve sevdamız yaşasın diye mücadele ediyoruz. Geçen sezon A takımda oynayan ve sözleşmesi devam eden oyuncuların yanına U19 ve U17 takımından oyuncular dahil ettik ve sezona başladık. 

Sadece bize ceza verildi

Bu sezon 5 maça çıktık ve 4 puan aldık. Bu 4 puanın 3’ü TFF tarafından ulusal lisans alamadığımız için silindi. Türk futbolunda sadece Eskişehirspor’un mu borcu var. Bu konuyu anlayamıyoruz ve zorumuza gidiyor. Türkiye’de 500 civarı futbol kulübü var. 2021-22 sezonunda sadece Eskişehirspor’a puan silme cezası uygulanıyor. 

TFF’nin bizle bir derdi var

Eskişehirspor’un kasasına 5 yıldır TFF geliri girmiyor. Yayın gelirlerimize bile temlik konulmuş. Deplasmanlara bile taraftarlardan topladığımız paralar ile gidiyoruz. İnsanlar maddi problemler yaşayınca icralık olurlar ve maaşlarından kesinti yapılır. Paranın tamamına el konulamaz. Eskişehirspor 5 yıldır TFF gelirlerinden en ufak bir para alamıyor. Bir kulübün TFF geliri olmadan yaşaması mümkün değildir. Eskişehirspor bunu inatla başarıyor. İnatla yaşıyor, inatla da yaşayacak.

FİFA dosyaları kapatılacak

Deli gibi çalışan bir yönetim kuruluyuz. Led panolara reklam alıyoruz, loca satıyoruz. Sponsorluklar bulmaya çalışıyoruz. Biz nereye gidersek icra dosyaları da peşimizden geliyor. Kiminle anlaşsak alacaklılar bizden önce firmalar ile iletişime geçiyor. Herkes parasını kurtarmanın derdinde. Kapattığımız FIFA dosyalarında önemli pazarlıklar yaptık. Adı geçen oyunculara verebileceğimiz miktarları ilettik. Kabul ettiler. Ödemeleri yaptık ve dosyaları kapattık. 

Tanase bir dakika oynamadı

Cristian Tanase Türkiye önemli bağlantılara sahip bir oyuncu. Bu oyuncu Eskişehirspor’a transfer yasağı varken alınmış bir oyuncu. Eskişehirspor’a transfer yapamazsın diyen TFF, oyuncu ile kulüp arasındaki sözleşmenin geçerli olduğunu ve bu parayı ödememiz gerektiğini söylüyor. Bu arkadaş 1 dakika bile forma giymediği bir kulüpten 400 bin Euro alacaklı durumda. Dosyayı kapatmak için bizden 200 bin Euro para istiyor. Biz de kendisine 100 bin Euro teklif ettik. Kabul ederse, ödemeyi yapar ve borcu kapatırız. Bu oyuncunun dosyasını kapatamazsak veya imza alamazsak altyapıya transfer yapamıyoruz. 

Yorumlar (1)
Yükleniyor...
0
.