ETO Başkanı Metin Güler, Ağustos olağan meclis toplantısında Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’ni Türkiye’nin fuarcılıktaki en büyük şirketi TÜYAP’ın işleteceğini açıkladı.

Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivali’ne katıldı Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivali’ne katıldı

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Ağustos meclis olağan toplantısında Eskişehir Fuar Kongre Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Eskişehir’in fuar ve kongre turizminde Anadolu’daki en önemli merkezlerden birisi olmasını hedeflediklerini kaydeden Güler, bu hedef doğrultusunda Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin işletme hakkını 10 yıllığına Türkiye’nin en büyük fuar şirketi olan TÜYAP’a teslim ettiklerini söyledi. Fuar alanının artık Eskişehir Ticaret Odası Tüyap Fuar Merkezi olduğunu belirten ETO Başkanı Güler, “ Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin işletmesini, 10 yıl süreyle, Türkiye’de fuarcılığın sembol markası olan TÜYAP Fuarcılık’a emanet ettik. Fuar merkezimiz, TÜYAP ile Odamız işbirliğinde kurulacak komite eliyle işletilecektir. Eskişehir’de fuarcılığa ilişkin her türü pratik karar, bu komitede alınacak. TÜYAP tarafından yapılacak etkinlikler ve faaliyetler bu komite eliyle planlanacak. Yapılacak fuar ve iş etkinliklerinde, üyelerimizin özel avantajlara sahip olabilmesi için gerekli düzenlemeler de yapıldı. Bu doğrultuda 2019 yılında yalnızca TÜYAP Fuarcılık tarafından düzenlenecek 9 fuar için gerekli başvurular yapıldı. Bunlar dışında düzenlenecek fuarlara ilişkin talepleri de değerlendireceğiz. Şehrimize, odamıza, tüccar ve sanayicimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.