TEPKİ GÖSTERDİLER

Yıllardır bir arada oynayan Eskişehirspor takımı topluluğu 1922 Konyaspor karşılaşmasında gösterdikleri ruhsuz futbol ile herkesi çileden çıkardı. Ne sistemin olduğu ne de oyun anlayışının olduğu Eskişehirspor’da hezimet ise kaçınılmaz son oldu. Rakip kaleye 90 dakika boyunca 1 şut dahi çekemeyen, oyun anlamında sahada mücadele göstermeyen Kırmızı Siyahlı futbolculara en büyük tepki taraftardan geldi.

DIŞARIDA KALDILAR

Lig fark etmeksizin binlerce Es Es taraftarı stadyuma koştu. Maça girebilen ve dahi stad dışında kalıp maça giremeyen taraftarlar oldu. İlk tepki ise maça giremeyen taraftarlar için geldi. Konyaspor için açılan kapılar neden Es Es taraftarına kapalı, yönetim uyuma taraftarın dışarıda tepkileri geldi.

İSYAN ETTİLER

Maçta ise sistemsizlik ve basit yenen goller ve oyun anlayışının olmamasının ardından Eskişehirspor taraftarları futbolculara büyük tepki gösterdi. Rezalet tezahüratlarıyla başlayan sitem, o forma kutsaldır nasip olmaz kimseye tezahüratları ile devam etti. Skordan çok futbolcuların isteksiz ve ruhsuz oluşları taraftarı çileden çıkardı.

YÖNETİM VE TARAFTARLAR TARTIŞTI

Maçın sonunda ise taraftarlar ile yönetim arasında gerginlik yaşandı. Büyük tepkilerin yaşandığı maçta Es Es yönetimi de taraftarlar ile sözlü diyaloğa girmek zorunda kaldı. Maçların gece oynanması, taraftarların dışardı da kalması, açılamayan transfer tahtası derken sahada ruhsuz bir futbol anlayışının olmasıyla yönetime de büyük tepki geldi.

YAKIŞMADI BİZE

Başkan Mehmet Şimşek maçın ardından taraftarlar ile önce diyaloğa girdi. Ardından sağduyuya davet etti. Başkanvekili Erkan Koca’da hem yönetimi hem de taraftarları sakinleştirmek için çaba gösterdi. Maçın içerisinde ve maçın ardından yaşanan bu olaylar hiç derdimiz yetmiyormuş gibi birde bunların çıkmasıyla Eskişehirspor camiasına yakışmadı.

(Haber Yorum: Göksel Demiral)