Kent Konseyi genel kuruluna Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Baro Başkanı Mustafa Elagöz, ilçe belediye başkanları, CHP İl Başkanı Talat Yalaz ile kamu ve özel kuruluşlar, dernek, oda, sendika, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan delegeler katıldı.

Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan genel kurulda konuşan Başkan Nuray Akçasoy, 10 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevinden ayrılma kararı aldığını belirterek, görevi süresince yaptığı çalışmaları ve amaçlarını anlattı. Eskişehir için mücadele verdiklerini ifade etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir milletvekili Jale Nur Süllü ve Baro Başkanı Mustafa Elagöz de birer konuşma yaptı.

Divan Başkanlığını Eylem Karacasu’nun yürüttüğü genel kurulda yapılan seçimde Eskişehir Kent Konseyi Genel Kurulunda yapılan çalışmalar anlatıldı, Genel Sekreter ve Başkan adayı Ahmet Kapanoğlu da konuştu.

Açık oylama ile yapılan seçim sonucunda Yürütme Kurulu Üyeliklerine Volkan Günaydın, Kemal Üner Poyraz, Elif Töre, Mustafa Ünal, Canan Geçit, Fatimatüzzehra Kıraç, Bülent Özyazıcı, Kadri Ay, Cemal Gökçe, Ayşen Balkaya Çetin, Mehmet Yavuz, Gülderen Özdemir, Mehmet Avcı, Sercan Erbinel, İnci Ülüğ, Hasan Güler, Filiz Ulaş Şide, Samet Karakaya, Mustafa Çakı, Murat Osman Kandır, Yücel Yenilmez, Mehmet Yıldız, Mukadder Güvenç, Muharrem Çimen, Halil Türkan, Hasan Enes Ağır, Kerem Can Apaydın, Recep Şen, Canan Özkara, Selma Güder ve Levent Özbunar seçildi.

Editör: Onur Şentürk