İYİ Parti’de milletvekili adaylarının belli olmasının ardından İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi.

Porsuk Çayı’nın rengi gondol seferlerine egzotik bir hava kattı Porsuk Çayı’nın rengi gondol seferlerine egzotik bir hava kattı

Milletvekili adayları parti üyeleri tarafından Ankara yolu üzerinde meşalelerle coşkulu bir şekilde karşılandı. Ardından milletvekili adayları düzenlenen konvoyla Parti İl Binası’na geçti. Toplantıya İl Başkanı Emine Edizgil, İYİ Parti Milletvekili Adayları Nebi Hatipoğlu, Özlem Ayrancı, Melih Aydın, Hakan Kaymak ve Yağmur Gürsöğüt katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Edizgil, yarışa katılan 26 milletvekili aday adayını tebrik etti. Genel Başkan Meral Akşener’in demokrasi örneği gösterdiğini vurgulayan Edizgil, Eskişehir’den 3 milletvekili çıkaracaklarını söyledi.

nebi-bey-2-2

‘İYİ PARTİMİZİ 1. PARTİ YAPACAĞIZ’
Edizgil’in ardından söz alan Nebi Hatipoğlu, Genel Başkan Meral Akşener’in selamlarını getirdiğini belirterek konuşmasını başladı. Akşener’in Eskişehir’den beklentisinin büyük olduğunu belirten Hatipoğlu, ‘‘Beraber çıktığımız bu yolda, sizlerin destekleri ve Genel Başkanımızın kıymetli takdirleri ile 14 Mayıs'taki Türkiye'nin kader seçiminde Eskişehir'i en iyi şekilde temsil etmek için yola çıkıyoruz. Her birimiz bu tarihi seçimde İYİ Partimizi Türkiye'nin 1. partisi yapmak için var gücümüzle çalışmalıyız. Seçime kadar ki 35 gün boyunca yorulmayacağız, şikayet etmeyeceğiz, başarıya odaklanacağız, çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız! İl Başkanımız Emine Hanım'la, bütün ilçe başkanlarımız, teşkilatımız, gönüllülerimizle Eskişehir'de İYİ Partimizi 1. parti çıkararak en yüksek vekil sayısıyla TBMM'de şehrimizi temsil edeceğiz.

nebi-bey-3-1

Ben buna inanıyorum, sizler de inanıyor musunuz! Kıymetli dostlarım; Türkiye'nin modern şehirlerinden biri olan Eskişehir yıllar boyunca belki istediğimiz desteği merkezi hükümetten alamamış olabilir. Ama bizler çok çalışarak, İYİ Partiyi iktidar yaparak şehrimizin en büyük ihtiyacı olan merkezi hükümet desteğini de 14 Mayıs'ta arkamıza alacağız. Sizlere burada söz veriyorum; Allah'ın izniyle TBMM'de Eskişehir'i temsil etme fırsatı yakaladığımızda göreceksiniz, bu şehir hiç temsil edilmediği kadar iyi Yüce Meclis'te temsil edilecek. Hepiniz sağ olun, var olun! Adaylığımız şehrimize ve hepimize hayırlı uğurlu olsun’’ ifadelerini kullandı.