İYİ Parti İl Teşkilatı ve milletvekili adayları Reyna Hotel'de düzenlenen iftar programında bir araya geldi. İftar yemeğinin ardından Emine Edizgil, programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

13 bin fide toprakla buluşacak 13 bin fide toprakla buluşacak

İYİ Parti İl Teşkilatı ve milletvekili adayları Reyna Hotel'de düzenlenen iftar programında bir araya geldi. 
İftar yemeğinin ardından Emine Edizgil, programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.


'GÜNEŞLİ GÜNLERE ÇOK AZ KALDI'
 Edizgil, "Üyelerimizin gösterdiği teveccüh ile yapılan ön seçim sonrasında Genel Merkezimizin takdiriyle adaylarımız belirlendi. Hayırlı olsun. Kuruluştan itibaren yaşanan zorluk provokasyon devam ediyor. Akşener önderliğinde ülkenin refahını huzurunu sağlayacagiz. Gelir adaletsizliğini düzeltmeye söz verdik. Sağlık ve diğer alanlarda liyakatli kadrolarla milletimizin hizmetkârı olacağız. Seçtiğimiz kadrolar gece gündüz demeden çalışacaktır. Birlikte çalışacağız birlikte kazanacağız birlikte tarih yazacağız. Güneşli güzel günlere çok az kaldı" ifadelerini kullandı. 
'ÜLKEMİZİ DAR BOĞAZDAN KURTARACAĞIZ'
Edizgil'in konuşmalarının ardından Milletvekili adayları Nebi Hatipoğlu, Özlem Ayrancı, Melih Aydın, Hakan Kaymak ve Yağmur Gürsöğüt teşkilat mensuplarına tanıtıldı. İlk olarak sahneye çıkan Gürsöğüt, "İktidarımızda gençler hayata KYK borcuyla başlamayacak. Festivalleriniz yasaklanmayacak. Bu mücadelenin kazananı Eskişehir ve Türkiye olacak. Nebi Bey, Özlem Hanım ve Melih Beyi hep beraber parlemantoya göndereceğiz" dedi. Ardından söz alan Kaymak, "Temayül sonuçlarını olduğu gibi listeye yansıtarak İYİ Parti demokrasi dersi verdi. Eskişehirimizin aydın insanları ile birlikte ülkemizi içinde bulunduğu bu darboğazdan çıkaracağız" şeklinde konuştu.

'ESKİŞEHİR BİZE SAHİP ÇIKACAK'
Daha sonra kürsüye çıkan Aydın, "Kısa zamanda çok şey başardık. Seçim atmosferini başlatan bir parti olarak tanınıyoruz. Arkamıza aldığımız bu rüzgarla durmayacağız. Eskişehir'in bizlere sahip çıkacağına ve 1. parti çıkacağımıza inanıyorum. Yarından itibaren sahada çalışmalarımıza başlıyoruz" şeklinde konuştu. Ardından söz alan Ayrancı, "Önümüzde çok önemli, ülkenin geleceğini belirleyeceğimiz bir seçim var. Aday arkadaşlarımızla birlikte çok çalışacağız. 15 Mayıs sabahı İYİ Partimizin güneşini Eskişehir üzerine doğuracağız" ifadelerini kullandı. 


HATİPOĞLU: ZAMAN BİRLİK BERABERLİK ZAMANI 
Son olarak sahneye çıkan Nebi Hatipoğlu, "Genel Başkanımız Meral Akşener'in bugün grup toplantısında dediği gibi siyaset olan biteni iyi okuyabilme gerçeği gösterebilme sanatıdır. Kimi zaman akıntıya karşı kürek çekmek gerekir. İşte bugün bizleri iyi partide bir araya getiren budur. 33 gün kaldı. Her vatandaşımıza dokunmali dinlemeliyiz. Hakikatten asla ayrılmamalıyız. Şehrimizin her derdini hızlıca çözüme kavuşturmak için buradayız. Bunu vatandaşlarımıza aktarmak için en iyisini yapmalıyız. Hak ettiği yere gelmiş bir Eskişehir ve Türkiye için çalışacağız. Tüm teşkilat olarak el ele omuz omuza vererek çalışmamız gerekiyor. Parti içindeki ayrılıkları bırakmamız gerekiyor. Onları seçim sonrasında konuşuruz. Zaman birlik olma zamanıdır" dedi. Konuşmasının ardından Nebi Hatipoğlu, İl Başkanı Edizgil, Odunpazarı İlçe Başkanı ve Tepebaşı İlçe Başkanını sahneye davet etti. Hatipoğlu, "Programlar düzenleyeceksiniz. Bizi çalıştıracaksınız. Söz veriyor musunuz?" diye sordu. Edizgil de, "Çok çalışıp Eskişehir'de birinci parti olacağımıza söz veriyorum" dedi. Daha sonra Edizgil tüm ilçe başkanlarını ve adayları da sahneye davet etti. Sahnede 'Milletin umudu Meral Akşener' ve 'Gençliğin umudu Meral Akşener' sloganları atıldı.