İYİ Parti İl Başkan danışmanı Kerem Akyıl, 17 Temmuz akşam saatlerinde Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş’ın evinin basıldığı ve kendini bilmez bir saldırgan tarafından darp edildiğini üzülerek öğrendiklerini belirtti. 

Akyıl, “Osman Burnaz adında Sivrihisar Camiinde sözde müezzin olarak çalışan kişi, daha önce de İlçe Başkanımız Recep Toptaş’a, “İktidara gelemezsiniz, boşuna çalışma” diye hakaret etmiş ve Recep Toptaş’ın evini yakacağını, kendisini de öldüreceğini söylemiştir. Olay günü evinin bahçesinde karısıyla birlikte oturan Recep Toptaş’a el işaretiyle hakaret eden bu kişi, Toptaş’ın itiraz etmesi üzerine önce Toptaş’ın hanesine tecavüz etmiş, daha sonra Toptaş’ı ağır şekilde darp etmiştir. Bununla da yetinmeyen gözü dönmüş saldırgan, olay yerine yakın olan bir minibüs durağının tahtalarını sökerek, komşulara da saldırmıştır” dedi.

Akyıl, İYİ Parti İl Teşkilatı olarak İlçe Başkanı Recep Toptaş’ın arkasında olduklarını, aşağılık saldırının arkasındaki muhtemel hain odakların aydınlatılması için yetkilileri göreve davet etiklerini belirtti.