Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı aylardır, her ortamda başta siyasetçiler olmak üzere kentlerin dinamiklerine de yüksek sesle dillendiriyor.

“Gazeteler, televizyonlar kapanıyor, kapanmaya da devam edecek” diye.

Ama ne siyasetçiler, ne de kent dinamikleri duymuyor.

TGF’nin bir de sloganı var.

“Sesimizi duymazsanız, sesinizi duymazlar”

Durum buna doğru gidiyor.

 

***

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’nin önemli kentlerinden olan Samsun’da bir medya grubu daha yayın hayatına son verdi.

Samsun'un yerel televizyonu Haberaks Tv, Haber Gazetesi ve Haber Radyo yayınlarını bulunduran Haber Medya Grubu, 5 Ekim Cumartesi akşamı itibarı ile yayın hayatına son verdi. Yayın hayatına son veren medya kuruluşu, Haber Gazetesi'nde yer verdiği 'Son baskı' başlığıyla 6 Ekim Pazar günü için son gazetesini basarak okuyucularına teşekkür etti.

'SON BASKI' Haber Gazetesi'nde yer alan mesajda “Türkiye’nin en büyük üç bölge gazetesinden biri olan Haber gazetesi, Samsun’un ilk ve tek uydu kanalı olan ve en çok izlenen televizyonu olan Haberaks TV, bölgenin en çok dinlenen radyosu Haber Radyo, zengin içeriği ile Haber Hayat Dergisi, zirvede olan internet gazeteciliği ile büyük bir bölgesel medya grubu olan Haber Medya Grubu, bugün itibarıyla yayın hayatına son vermiştir. Bölgesel anlamda gücüyle, yurt içi-yurt dışı yayınları ve kurumsal kimliği ile Türkiye’nin en büyük bölgesel medya gruplarından biri olan Haber Medya Grubu, doğru ve tarafsız yayıncılık ilkelerinden taviz vermeden, bu zamana kadar yayın hayatına devam etti. Haber Medya Grubuna daima güvenen her sabah bayiden gazete de alan, evinde, dükkanında Haberaks TV izleyen, Haber Radyo dinleyerek aracında seyahat eden tüm gelişmeleri Haber gazetesi internet sitesinden takip eden kısacası Haber Medya Grubunun bir ailesi olan tüm okuyucularımıza ve dinleyicilerimize teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.

 

***

Önümüzdeki süreçte bu gibi son baskıları daha çok göreceğiz.

İstenen bu mudur?