Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Prof. Dr. Kemal Yüksek ve beraberindeki heyet ESTÜ Rektörü Tuncay Döğeroğlu’nu ziyaret etti.

Seyyid Battal Gazi Külliyesi'nin restorasyonu tamamlandı (VİDEO HABER) Seyyid Battal Gazi Külliyesi'nin restorasyonu tamamlandı (VİDEO HABER)

Ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Vekili Özcan Başoğlu, Sektörel Düzenleme ve Eğitim Dairesi Başkan Vekili Özgü Sarıünal, Uçuşa Elverişlilik Dairesi Başkan Vekili Murat Topçu, Uçuş Operasyon Dairesi Başkan Vekili Mahir Onur Şener, Ankara Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı / Danışman Prof. Dr. Mesut Güner’de hazır bulundu. Heyet, Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu’na ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne bir dizi ziyaret düzenlendi. 28 Nisan 2021 Çarşamba günü Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Usanmaz, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Enis Turhan Turgut ve Dr. Öğr. Üyesi Sinem Kahvecioğlu da hazır bulundu. Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Enis Turhan Turgut tarafından bir sunum gerçekleştirilerek Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi tanıtımı yapıldı. İki kurum arasında yürütülebilecek iş birlikleri üzerine istişarelerde bulunulan toplantının ardından Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne ziyaret düzenlendi. Bu kapsamda sırasıyla Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Bakım Hangarları, Uçuş Simülatörleri, Radar Simülatörü ve Meydan Simülatörü ziyaret edilerek Dekan Prof. Dr. Öznur Usanmaz ve Fakülte öğretim elemanları tarafından yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdi. Ziyaret, iki kurum arasında yürütülebilecek olası iş birlikleri üzerinde mutabık olunarak sona erdi.