Yine zafiyet, yine ruhsuz futbol herkesi çileden çıkardı. Ligde takımına gol yememeyi öğretecek olan Cüneyt Biçer kalesinde iç sahada 7, genelde 11 gol görerek henüz 4.haftada en fazla gol yiyen takım unvanını aldırttı.


GÖNDERSEN BİR DERT KALSA AYRI DERT

Eskişehirspor’da alınan Hacettepe yenilgisinin ardından taraftarlar hem teknik direktör Cüneyt Biçer’e hem de futbolcular büyük tepki gösterdi. Biçer zaman zaman aldığı tepkilerden dolayı kulübeden dışarı dahi çıkamadı. Yerine Birand Yaytaş çıktı. Taraftarlar istifaya davet etti. Yönetim “Sabretmek gerekiyor” dedi. Kulüpten 500 Bin Tl peşin ücret aldığı konuşulan Teknik Direktör Biçer’in bu konuda kafası rahat olurken, yönetimin ise eli ayağı bağlı çaresiz bir şekilde “Sabretmek” gerekiyor demekten başka çaresi kalmıyor.


SİSTEMİ TUTMADI

Eskişehirspor yönetiminin ligi iyi tanıyor diyerek takımın başına getirdiği Teknik Direktör Cüneyt Biçer’in takım üzerinde kurduğu sistem işe yaramadı. Çünkü Biçer’in kurduğu sistem Eskişehirsporlu futbolcuların kapasitesini aştı. Biçer ligi çok iyi tanısa da futbolcuları tanımadığı gün yüzüne çıktı. Kurduğu sistemde ısrarcı olan Teknik Direktör Cüneyt Biçer sınıfta kaldı.


KEŞKE 1 TANE OLSAYDI

Eskişehirsporlu futbolcuları tam olarak tanımayan Teknik Direktör Cüneyt Biçer, takımın başına geldiğinde keşke ekibine bir tane futbolcuları tanıyan Eskişehir’den bir antrenör katsaydı. Ancak bu durumu kabul etmeyen ve sadece kendi ekibini isteyen Teknik Direktör Cüneyt Biçer yönetimin bu konuda ki ısrarını da hiçe sayarak kabul etmedi.


LİGİN EN FAZLA GOL YİYEN TAKIMI

Teknik Direktör Cüneyt Biçer sezon öncesinde önce gol yememeyi öğreteceğiz açıklamalarında bulunurken, ligin henüz 4.haftasında ligin en fazla gol yiyen takımı unvanını elimize aldık. Eskişehirspor 4 haftada kalesinde 11 gol birden gördü. Bu gollerin 7’sini ise iç sahada çıktığı 2 karşılaşmada taraftarları önünde yedi. Deplasmanda ise Es Es kalesinde 4 gol gördü. Biçer’in gol yememeyi öğreteceğiz önceliğimiz bu dediği takım şuan ligin en fazla gol yiyen takımı oldu.


ÇARE BULAMADI

Rakipler Eskişehirspor’u çok iyi analiz ederek sahaya çıkıyor. Özellikle hangi bölgelerden atak geliştirerek gol yollarında etkili olmayı başarıyor. Teknik Direktör Cüneyt Biçer ise rakiplerin gördüğünü göremeyerek koridor olan sol kanada çare bulamıyor. Üzerine birde savunma zafiyetleri eklenince kalemizde gördüğümüz gollerde kaçınılmaz oluyor.


ANLATACAK SÖZ KALMADI

Eskişehirspor’un sahasında oynadığı Hacettepe karşılaşması ise Kırmızı Sşyahlılar için tam bir rezaletti. İç sahada taraftarlarının desteğini alan ve ilk galibiyetini arayan Eskişehirspor ne yazık ki yine yokları oynadı. İlk yarısını 2-0 geride kapattığı maçta Es Es, ikinci yarıda da beklentilerin altında kaldı. 3-0 olduktan sonra hafif kıpırdanma olan Eskişehirspor dakika 81’de Tolga’nın penaltı golüyle farkı 2’ye indirdi. Ancak 86’da skor 4-1’e geldi. Maçın uzatma dakikalarında rakip Hacettepe’nin de rahatlamasıyla Onur ve Metehan’la 2 gol daha bulan Es Es sahadan 4-3’lik skorla mağlup ayrıldı.
Milli İrade - Göksel Demiral

Editör: Milli İrade