Tepebaşı Belediyesi hobi bahçeleri ile Tepebaşı sakinleri, hafta boyunca doğayla ve toprakla iç içe zaman geçirirken sebze ve meyve üretmenin de keyfini yaşıyor.

Üstün yetenekli öğrenciler 10. ÜYEP Bellek Olimpiyatı’nda mücadele etti Üstün yetenekli öğrenciler 10. ÜYEP Bellek Olimpiyatı’nda mücadele etti

Tepebaşı Belediyesi hobi bahçelerinde toprağa dokunan vatandaşlar; domatesten salatalığa, fasulyeden karpuza, biberden fasulyeye her türlü tarımsal üretimi yapmanın hazzını yaşamaya devam ediyor. Aşağısöğütönü, Batıkent ve Zincirlikuyu olmak üzere üç farklı noktada yer alan hobi bahçelerinden emekli, engelli, gazi, gazi ve şehit yakını toplamda 282 vatandaş yararlanıyor. Kendilerine sunulan 40-45 metrekarelik alanlarda tarım ürünleri yetiştiren vatandaşlar, şehir hayatının getirdiği stres ve zihinsel yorgunluktan da uzaklaşmış oluyor. Çeşitli sebze ve meyve üretimleri gerçekleştirerek, ekip-biçerek vakit geçiren hobi bahçesi sakinleri aynı zamanda kentteki çevrecilik ve yeşil alan kültürünü gelişmesine de katkı sağlamış oluyor. Hobi bahçelerinden dolayı çok memnun olduklarını kaydeden vatandaşlar, Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletiyor.