Birbirinden özel sergilere ev sahipliği yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi,ünlü cam sanatçısı Heyecan Bakır Ural’ın, “Işık, Cam ve Heyecan 2 Sergisi”ni görkemli bir açılışla sanatseverlerin izlenimine sundu.

Birleşmiş Milletlerin 2022 yılını “Uluslararası Cam Yılı” olarak ilan ettiği dönemde Eskişehir, sanata ve sanatçılara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Sanatseverleri birbirinden özel sergilerle buluşturan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi,ünlü cam sanatçısıHeyecan Bakır Ural’ın seçkin eserlerinden oluşan“Işık, Cam ve Heyecan 2 Sergisi”nitarihi Odunpazarı bölgesinde bulunanKent Müzeleri Kompleksi’ndedüzenlenen açılışla sanatseverlerle buluşturdu.

Sui Generis Özbekistan yolcusu Sui Generis Özbekistan yolcusu

Yapılan açılışa Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, cam sanatçısı Heyecan Bakır Ural,belediye bürokratları ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, “Bugün çok heyecan verici bir sergi için buradayız. Cam Eskişehir için çok önemli bir sanat dalı. Neden? Çünkü Eskişehir’de hem Büyükşehir Belediyemizin müzesi var, hem de diğer belediyelerimizin cam üzerine çalışmaları var. Birleşmiş Milletler 2022 yılını Uluslararası Cam Yılı ilan ettiğinde biz de büyük heyecan duyduk. Dünyanın pek çok noktasında bununla ilgili kutlama, sergi, kongreler, fuarlar düzenleniyor. Eskişehir’de de bunu yapmazsak olmazdı. Mutluyuz, gururluyuz. Değerli sanatçımız Heyecan Bakır Ural’a da çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Sergiyi Eskişehir’de açmaktan onur duyduğunu belirten cam sanatçısı Heyecan Bakır Ural da yaptığı konuşmada,“Sanata ve sanatçıya çok büyük değer veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederim. Herkese iyi seyirler diler ev sahipliğiniz için tekrar teşekkür ederim”ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmaları sonrası sergi izlenime sunuldu.