AKREP BURCUNDA DOLUNAY

 11 Mayıs 2017 Perşembe günü Saat 00.43 de Akrep burcundaki 20 derece Ay ve Boğa burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana gelecek.

Akrep-Boğa ekseninde meydana gelen Dolunay iki sabit işaretli toprak ve su elementinin temsilcileridir. Beden ve ruh, hayat ve ölüm arasında gelişme alanıdır.

Dolunay horoskopunda Oğlak burcu yükselmekte. Akrep burcunun yönetici gezegeni Plüton Ay’a atmışlık Güneş’e ise üçgen açı ile bağlantı kurmakta. Akrep burcunun diğer yönetici gezegeni Mars -Rx Jüpiter’e üçgen açı kalıbıyla bağlanmasının yanı sıra Dolunay horoskopunda Uranüs kavuşumlu Merkür ve Rx Satürn üçgen açısı oluşmakta.

Gerek bireysel gerekse toplumsal açıdan olumlu bir Dolunay gerçekleşeceğini işaret etmekte. Duygularımızı, yaşam hedeflerimizi iç gözlem yaparak kökten değiştirebileceğimiz ve hayatımızın kontrolünü elimize alabileceğimiz bir Dolunay geçireceğiz.

Yaşamsal olanı somutlaştırabilme ve gereksiz olan şeyleri yok etme kabiliyetine sahip olacağız. Doğru zamanı kullanarak başlattığımız her eylemden başarılı sonuçlar elde edebiliriz.

Dolunayın burçlara olan etkisi şöyledir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Dolunayda burcunuzda ilerleyen Venüs ‘ün desteğiyle ortak gelirler ve maddi kaynaklarınızı genişletme fırsatı bulabilirsiniz. Maddi güç ve daha fazla özgüven elde etmek için yeni yollar ve yeni olanaklar geliştirebilirsiniz. Nafaka, tazminat yada miras meselelerinizi kapsayan alanlarda maddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Dolunay enerjisi ile Karşı cinsinize daha fazla duygusal ve fiziksel çekim duyacaksınız.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Karşıt burcunuzda gerçekleşen Dolunay da eşiniz, ortağınız yada partnerinizle ilişkinizi değiştirebileceğiniz koşullar meydana gelebilir. Yaşamınızın seyrini değiştirecek önemli adımlar atabilirsiniz. Ciddi beraberlikler evlilikle noktalanabilir yada sorunlu ilişkilerde kopuşlar yaşayabilirsiniz.

Kariyer, iş ve statünüzü ilgilendiren konularda önemli anlaşmalar, sözleşmeler ve fırsatlar gündeme gelebilir.

 İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Dolunayda günlük rutinleriniz, iş ve hizmet hayatınızla ilgili yeni fırsatlar elde edebilirsiniz. İş yükünüzü hafifletecek olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. İş ortamlarınızda çalışanların konfor ve motivasyonu  düşünülerek teşvik edici etkinlikler gelişebilir. Ruhunuzu ve bedeninizi rahatlatacak yeni bir diyet ve spor programına başlayabilir, bırakmak istediğiniz alışkanlıklardan da vaz geçebilirsiniz.

 YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Dolunayda aşk, flört ve romantik ilişkilerinizde arzu, istek ve beklentilerinizi karşılamak için harekete geçebilirsiniz. Bazı Yengeçler geleceklerini şekillendiren ve anlamlandıran yeni bir aşk sayfası açabilirler. Bu dönem yaratıcı uğraşlarınız yada yeni bir hobinize harcayacağınız zamanlar yaşamınızı daha keyifli ve eğlenceli kılabilir. Çocuklarınızla alakalı bazı belirsiz konular netleşebilir.

 ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Dolunayda aileniz ve evinizle ilgili hedeflerinize hızlı bir şekilde yoğunlaşabilirsiniz. Evinizde oluşan bazı problemleriniz yüzünden tadilat işleriyle uğraşlar verebilir yada yeni bir eve taşınabilirsiniz. Ailenizle ortak fikir birliğiyle bazı gayrimenkullerinizi paraya çevirmek için satışa çıkarabilirsiniz. Dolunay enerjisi ile yaşamınızı olumlu yönde değiştirecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

 BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül)Dolunayda sözleşmeler, muhasebe konuları, yasal konuların işlemleri, mektuplar ve yazışmalarla ilgili yoğun bir tempo içinde olabilirsiniz. Dolunay enerjisi kamusal ve şahsi beklentide olduğunuz pek çok meselelerinizi neticelendirebilir. Bu dönem yaşantınızı renklendirmek, değişiklik yapma ihtiyacı ile kısa bir tatil organizasyonuna katılabilirsiniz. Konusunu daha önceden oluşturduğunu kitabınızı yazabilirsiniz.

 TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Dolunayda gelir durumunuzu, maddi kaynaklarınızı yönetmek, yaratıcı projeler üretmek için güçlü bir arzu duyabilirsiniz. İş ve mesleki konularda alacağınız sorumlulukları gelir artışına çevirecek fırsatlara dönüştürebilirsiniz. Bu dönem yaşam ortağınızla gerçekleştireceğiniz ileriye yönelik faaliyetlerinizin hazırlıklarını yapabilirsiniz.  Marka ve kalite takıntılarıyla gereksiz masraflara girmemelisiniz.

 AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Burcunuzda gerçekleşecek Dolunayda hayatınızın ne yöne gittiğini daha net bir şekilde analiz etme fırsatı bulabilirsiniz. Geçmişte kalan kişisel ve çevresel seçimlerinizden çıkaracağınız dersler geleceğinizi şekillendirecek açılımlar getirebilir. Dış etkenlerden çekinerek daima ertelediğiniz arzu ve isteklerinize yönelik yeni kararlar alabilirsiniz. gizemli görselliğinizi değiştirecek imaj yeniliği yapabilirsiniz.

 YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Dolunayda hayatınızın değişim gerektiren yönüne odaklanabilirsiniz. Şimdiye kadar tolerans gösterdiğiniz ve iyi niyetli davranıp da karşılığında sizi sınırlayan ve zorluklar oluşturan tüm geçmiş konuları mercek altına alabilirsiniz. Yaşamınızda kısıtlama ve zorluk oluşturan negatif kayıtların ve gizli düşmanlarınızın açığa çıkaracağı bir dönem olabilir. önemsiz olan ve dikkatinizi dağıtacak şeylerden kurtulabilirsiniz.

 OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) ) Dolunayda yaşam enerjinizin artması bazı yeteneklerinizi ve başarı sağladığınız alanları keşfetmenizi sağlayacak. Hedefleriniz, hayalleriniz ve isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal alanlarda topluma yönelik hizmet ve projelerde ortak çalışmalara zaman ve enerjinizi harcayabilirsiniz. Bu dönem yeni bir sosyal çevre ve kuracağınız arkadaşlıklar ile yaşantınıza eğlence ve hız katabilirsiniz.

 KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Dolunayda beklentide olduğunuz kariyer alanınızdaki hedeflediğiniz yükseliş gerçekleşebilir. Güç ve kontrol elde edebilirsiniz. Terfi ederek çalışma arkadaşlarınızın başına yetkili olarak geçebilirsiniz. Yer değişimleri, zam gibi gelişmelerle yaşantınızda daha rahatlatıcı koşullar oluşabilir. Bazılarınız ise geçmişte yaptığınız iş başvuruları,proje girişimlerinize   Dolunay enerjisi ile geri dönüşler alabilirsiniz.

 BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Dolunayda maddesel ve manevi dünyanızın gerçek amacını bulmak ve öğrenmek için yabancı kültür ve ülkelere yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Edineceğiniz deneyimler sayesinde yaşamınızda bazı şeylerden taviz vermek zorunda kalabilirsiniz. Hukuksal ve eğitim alanlarındaki meseleleriniz dolunay enerjisiyle sonuçlanabilir. Satış, pazarlama ve ticaret işleriyle meşgul oluyorsanız şanslı bir Dolunay geçireceksiniz sevgili balıklar.