Şut Haberleri

şut haberleri ve güncel şut gelişmeleri, şut ile ilgili tüm video, şut fotoğrafları ve şut haberleri Milli İrade Gazetesi sitemizde


Uzman Diyetisyen Gonca Akın, "Uykuya dalmadan önce tüketilen süt ve yoğurt gibi proteinler; gece boyu metabolizmanın çalışmasına destek olur" dedi.

Alpu’da gerekli koşulları sağlayan işletmeye "Hastalıktan Ari İşletme Belgesi ve Onaylı Süt Çiftliği Sertifikası” belgesi verildi.

Eskişehirspor, Pazar günü evinde oynayacağı Ankara Demirspor maçının hazırlıklarına, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde devam ediyor.

Kasım ayının sonunda süte yapılan yüzde 46’lık zam kararının ardından yem fiyatlarına gelen zamlar, üreticinin hevesini kursağında bıraktı.

Büyükşehir Belediyesi, üretim maliyetindeki artışlara rağmen, örnek projesi Halk Süt’ü kâr amacı gütmeden Eskişehirlilerle buluşturmaya devam edecek.

Torun, "Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalarda; Korona virüsün anne sütünde tespit edilmedi” dedi.

Ulusal Süt Konseyi’nin çiğ süte yaptığı zam sonrasında süt ürünlerinde de 5 liradan 20 liraya kadar fiyat artışı yaşandı.

Yüzde 46,8’lik zam ile sevinen üretici, “Verilen bu fiyat çok güzel, önceden giderlerimizi karşılamıyordu. En azından artık para kazanıyoruz” dedi.

SAĞLIK & YAŞAM

"En çok inek sütü, yumurta, kabuklu yemişler, kabuklu deniz ürünleri, tahıllar ve yer fıstığına bağışıklık sitemimizin verdiği yanıtları değiştirdi"

Üreticiler, fabrikaların iyi fiyat vermesi üzerine silajlık mısıra yönelince, talebi az olan süt mısırı kendisine yüksek fiyattan alıcı bulamıyor.