Bilim Haberleri

bilim haberleri ve güncel bilim gelişmeleri, bilim ile ilgili tüm video, bilim fotoğrafları ve bilim haberleri Milli İrade Gazetesi sitemizde


TÜRKİYE

Meme kanserinin erken teşhisi için "elektronik sütyen" icat eden dünyaca ünlü bilim insanı Dr. Canan Dağdeviren, "Kadınların meme kanserine yakaladıktan...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Eskişehir’i TÜBİTAK Yayınları ile Buluşturuyoruz Projesi imza törenine katıldı.

ESKİŞEHİR

ESOGÜ Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Öğretim Üyelerinden Dr. Ufuk Tekin, Geleneksel Tüketici Ödülleri-2021 Yılı Bilimsel Çalışma Ödülü almaya hak kazandı.

ESKİŞEHİR

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 2021 Yılı Ar-Ge ve İnovasyonda Kadın Zirvesi Ödül Töreni’nde 40 bilim kadınına ödülleri verildi.

Eskişehir Fatih Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin fizik alanında yaptığı projeler, BUCA IMSEF Bilim ve Müzik Fuarı’nda finale kaldı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin (ESOGÜ) 185 akademisyeni, Türkiye’de en çok atıf yapılan 10 bin bilim insanı arasına girdi.

Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde çalışmalar yapan Prof. Dr. Şükrü Torun, müzikli terapinin nasıl ve kimlere yapıldığı hakkında bilgi verdi.

ESOGÜ) Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Disiplinlerarası Sağlık Ekonomisi, Sağlık Fiziği/Hukuku Yüksek Lisans programları ile bahar dönemine hazır.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile M.E.B. arasındaki protokol çerçevesinde yürütülen “Bilim Sanat Merkezi ve Meslek Lisesi” inşaatında sona yaklaşıldı.

ESKİŞEHİR

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği şenlikte bilim, kültür-sanat, spor vb. pek çok alanda faaliyet gösteren kulüpler çok sayıda renkli etkinliğe de...

Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi Mersin’ de düzenlenen uluslararası bilim festivalinde 7 gösteri gerçekleştirdi.

Eskişehir’de cazibe merkezlerinden biri olan Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı göletinde probiyotik uygulaması gerçekleştiriliyor.