İşyerlerinde kullandıkları epilasyon cihazlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname ile birlikte kullanımdan kaldırılması güzellik salonu sahiplerini isyan ettirdi. 

Kendilerine verilen hakların bir, bir ellerinden alındığını belirten uzmanlar, Ankara’da bir araya gelerek taleplerini haykırdı. Eskişehir’den de çok sayıda işletmecinin katıldığı eylemde, başlattıkları haklı mücadeleye de devam edeceklerini dile getirdi. Türk Dermatoloji Derneği açtığı davanın sonuçlandığını belirten Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara, üyelerinin zor durumda olduğunu söyledi.

Pandemi nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi çok sayıda işletmenin kapanma tehlikesi yaşadığına dikkat çeken Başkan Özkara “Alınan bu karar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diplomalarımızı, eğitim hakkımızı,5362 sayılı kanun ile korunan esnaf ve sanatkar hakkımızı hiçe saymaktadır. Açılan davalar sektörümüzden rant elde etmek isteyen kişilerin kolay yoldan para kazanma arzusunun yansımalarından başka bir şey değildir. 20 yıldır devam eden bu saldırılara karşı çok yorulduk, artık dayanacak gücümüz kalmadı” diye konuştu. Düzenlenen hak arama eylemi diğer illerden gelen dernek başkanlarının da yaptıkları açıklama ile sona erdi.

Editör: Milli İrade