Eskişehirspor, bugün deplasmanda oynayacağı Tarsus İdman Yurdu maçıyla yeni Teknik Direktörü Suat Kaya yönetiminde çok önemli bir maça daha çıkıyor.

Eskişehirspor, bugün deplasmanda oynayacağı Tarsus İdman Yurdu maçıyla yeni Teknik Direktörü Suat Kaya yönetiminde çok önemli bir maça daha çıkıyor. Şimşeklerde tek hedef Mersin’den puan veya puanlarla ayrılmak. Mücadele saat 13.00’de Es TV’den canlı yayınlanacak.

Hazırlıklar tamam

Siyah kırmızılı takım, Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde, Teknik Direktör Suat Kaya ve ekibi yönetiminde yaptığı son antrenmanda oyuncular, ısınmanın ardından pas ve koordinasyonun yanı sıra taktik çalışmaları gerçekleştirdi. Takım maç hazırlıklarını tamamlayarak Mersin’e hareket etti.

güveniyoruz sizlere 2

Maçın hakemi Diyarbakır bölgesinden

 Eskişehirspor’un bugün deplasmanda karşılaşacağı Tarsus İdman Yurdu maçının hakem triyosu belli oldu. Merkez Hakem Kurulu’ndan (MHK) yapılan açıklamaya göre 6Kasım 2021 Cumartesi günü saat 13.00’da. Tarsus İlçe Stadı’nda oynanacak olan Tarsus İdman Yurdu – Eskişehirspor maçını Diyarbakır bölgesi hakemi Lütfullah Aslan yönetecek. Lütfullah Aslan’ın zorlu 90 dakikada yardımcıları ise Çağlar Demirkıran ve Emre Doğu yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Engin Atmaca olacak.

PFDK’dan Cihangir’e ceza

Eskişehirspor ilk hazırlık maçında Kuşadasıspor ile karşılaşacak Eskişehirspor ilk hazırlık maçında Kuşadasıspor ile karşılaşacak

Eskişehirsporun,24 Erzincanspor maçı bitiminde rakibi ile tartışınca hakem tarafından direk kırmızı kartla cezalandırılan Cihangir Çağlıyan tedbirli olarak PFDK’ya sevk edilmişti. Federasyon Çağlıyan’a 2 maç ve 3000 TL para cezası kesti. PFDK toplantısı ardından açıklamada: Eskişehirspor Kulübü sporcusu Cihangir Çağlıyan'ın, 31.10.2021 tarihinde oynanan Eskişehirspor- 24Erzincanspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik hakareti nedeniyle 2 Resmi müsabakadan men ve 3.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Kadroda 6 eksik

Eskişehirspor’da sakatlıklar can sıkmaya devam ediyor. Son olarak arka adalesinde sportif sakatlığı bulunan Sezgin Coşkun, Onur Bayramoğlu, Doğukan Ünal ve Emre Kuday antrenmana katılmazken, tedavileri devam eden Muhammet Yahya Akbulut ve Kaan Gaman fizyoterapist eşliğinde çalışmalarını sürdürdüler. Diğer taraftan Kırmızı kart cezası nedeniyle Cihangir Çağlıyan maç kafilesinde yer almadı.6 oyuncuda Mersin maç kadrosunda olmayacak.