Cam sanatının seçkin örneklerinden oluşan “Genç Cam Sanatçıları Sergisi” Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi’nde açıldı.

Eskişehir, sanata ve sanatçılara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Sanatseverleri birbirinden özel sergilerle buluşturan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, genç cam sanatçılarının oluşturduğu sergiile sanatseverleri 10 Ağustos’a kadar ağırlayacak.

genç-sanatçılardan-sergi-2

Cam sanatçıları Ayşenur Sarı, Burcu Çetinkaya, Deniz Demir, Deniz Küçükballılar, İbrahim Efe Üstün, OraltayCanıtez, Özlem Varal, Pınar Demirel, Sena Yazıcı, Sevgi Taner ve Simge Kayalı’nın birbirinden güzel eserlerinden oluşan “Genç Cam Sanatçıları Sergisi” yoğun bir katılımla açıldı.

genç-sanatçılardan-sergi-3

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi’nde yapılan açılışa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nuray Akçasoy, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, belediye bürokratları ile çok sayıda sanatsever katıldı.

genç-sanatçılardan-sergi-5

Eldem Sanat Alanı’nda Gece Sürüngenleri sergisi Eldem Sanat Alanı’nda Gece Sürüngenleri sergisi

Genç sanatçılarıkutlayan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nuray Akçasoy, Eskişehir’in sanata ve sanatçıya olan desteğinin her zaman devam edeceğini belirtti.

genç-sanatçılardan-sergi-4

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da genç sanatçıları tebrik ederek Eskişehir’in bir sanat şehri olduğuna vurgu yaptı.

Açılış konuşmaları sonrası sergi izlenime sunuldu. Genç sanatçılar, sanata verdiği değer nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler. 

Açılışı yapılan Genç Cam Sanatçıları Sergisi, tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi’nde 10 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilecek.