(Ufuk Azbay) Organizasyona, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faideci, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muammer Demirkan Türkiye Terziler, Konfeksiyoncular ve Hazır Giyim Sanatkarları Federasyonu genel başkanı Ali Safa Şen, Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Yunus Emre Esnaf Kefalet Başkanı Uğur Can da katıldı. Gerçekleştirilen programda 110 öğrenci kuaförlük ve güzellik uzmanlığı alanlarında performanslarını sergiledi. Etkinliğin açılış konuşmasını Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya yaptı.

Genç Kuaförlerden4

Sarıkaya, “Bugün burada gençliğimizle geleceğimizi buluşturduğumuz projemize hoş geldiniz. Göreve geldiğimiz günden itibaren mesleğimiz ve şehrimiz adına neler yapabiliriz, bunların üzerinde durduk. Bugün mesleğimizin geleceği olan gençlerimize dokunmak istedik. Öğrencilerimizle bir araya gelerek saç kesim eğitimleri, topuz eğitimleri ve makyaj eğitimleri verdik. Mesleğimizin ne kadar değerli olduğunu ileride görmeleri için projeler yaptık. Bugün de projemizin finalinde hem yarışacaklar hem de şov yapacaklar” sözlerini kaydetti.

Genç Kuaförlerden

‘BU ETKİNLİK SOSYAL BİR PROJEDİR’

Gerçekleştirilen organizasyon ile ilgili Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş değerlendirmelerde bulundu. Karakaş, “Kuaförler ve Berberler Odasını gerçekleştirdiği projeden dolayı canı gönülden tebrik ediyorum. Bu proje gençlere mesleği sevdirmek adına önemlidir. Gençlerin yol haritalarını belirlerken bir sonraki adımlarını güçlendirmek ve güzel seviyeye çıkartmak için de önemli bir etkinlik gerçekleştirildi” diye konuştu. Gençlikten Geleceğe projesi finali kapsamında gerçekleştirilen organizasyonda Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen’de değerlendirmelerde bulundu. Birsen, “Meslek liselerimizdeki esnaf adayı olan öğrencilerimizin mesleğinde daha gelişimlerini tanıyabilmesi için yapılan bu organizasyon özellikle aday öğrencilerimize çok güzel şeyler katacak. Bu etkinlik sosyal bir projedir. Kuaförlük mesleği en önemli meslek dallarından bir tanesidir. İnsanların en önemli ihtiyaçlarını karşılayan, toplumda yaşayabilmesi ve görünme gereksinimlerini karşılayan bir meslek dalıdır. Şehrimizin de bu güzellikte örnek çalışmalar yapması bizleri mutlu ediyor. Eskişehir nitelikli göç alarak gelişmesini devam ettiriyor. Bununla beraber Eskişehir’de daha güzel güzellik salonları ve kuaför salonlarının açılması, bu mesleğin ilerlediğinin göstergesidir” dedi.