BOĞA BURCUNDA PARÇALI AY TUTULMASI

 28 Ekim saat 23.23'te Boğa-Akrep ekseninde 5 derecede Ay Tutulması ve parçalı Ay tutulması gerçekleşecek. Ay'ın bir kısmı Dünya'nın gölgesinin en karanlık kısmına girdiğinde ve Ay kısmen örtüldüğünde kısmi ay tutulması meydana gelir. Bu olay tam ay tutulması (Kanlı Ay olarak da bilinir) kadar parlak olmasa da yine de çıplak gözle gözlemlenebilmektedir. Bu dönemde aylardır, hatta bir yıldır şekillenen durumlar gün yüzüne çıkacak sevgili dostlar.

Bu tutulma Boğa-Akrep ekseninde son 2 yıldır gerçekleşen son tutulmadır. Tutulmalar genellikle döngüler halinde meydana gelir. Bu nedenle Kasım 2021, Nisan ve Kasım 2022'de başınıza hangi olayların geldiğini hatırlamanızda fayda var. Bu dönemlerde olan olaylar bu zamanda çözülecek. Buna benzer bir tutulma 28 Ekim 2004'te gerçekleşti. Bunlar çok önemli durumlardır, dönüm noktalarıdır. Ve herkes için farklı alanlarda meydana gelirler.

Boğa burcundaki bu tutulma finans, tasarruf, değerlere sahip olma, kaynaklar konusunu içerir, gelir kaynakları, vücut ve beslenme konularına da dikkat çekecek.

Tutulma horoskopunda Balık burcu yükseliyor. Boğa burcundaki Ay-Jüpiter ile yakın derecelerde kavuşurken, Güneş ise Merkür ve Mars ile kavuşuyor. Bu da kişinin değerlerin, dünya görüşünün ve ilişkiler alanıyla ve kişinin toplumdaki faaliyetleriyle ilgili gelecekteki yolunun yeniden değerlendirilmesine yol açacak. Sonuç bir sonraki ay içinde, maksimum 3-4 aya kadar görünecektir.

Küresel savaşlar, doğal afetler, depremler gibi birçok sürecin ağırlaşmasına etki edecek, ekonomi ve siyaset alanını, göç ve turizm süreçlerini olumsuz etkileyecektir. Hem küresel ölçekte hem aile ölçeğinde, hatta kişisel ölçekte finans, krizler, toprak paylaşımı konuları öne çıkacak.

Boğa tutulması 6 ile 12 derece arasında önemli noktaları olan Kova, Boğa, Aslan veya Akrep burçları önümüzdeki günlerde önemli kadersel olaylar yaşayabilirler.

Tutulma burçları nasıl etkileyecek;

 KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, kazanç, finans, maddi mallar ile ilgili bir konuyu tamamlayabilirsiniz. İş değiştirmek veya iş arıyorsanız uygun bir dönemdesiniz. Ek gelir kaynakları, para kazanma yolları da ortaya çıkabilir. Yaşamınızda artık eski olan herhangi bir şeyden ayrılma zamanı sevgili koçlar.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, hedefleriniz, planlarınız, kendi farkındalığınıza ilişkin görüşleriniz ve hatta görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Yeni bir projeyle, yeni bir pozisyonda dünyaya farklı bir pencereden açılabilirsiniz. Değişiklikler içsel durumun, benlik duygunuz ve çevrenizi etkileyecektir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran)Sevgili İkizler, değişimler iç dünyanızı, ruhsal içgörülerinizi, geçmişe vedayı, hayatınızdaki uzun bir dönemin sonunu etkileyecektir. Emekli olabilir, kendinizi her türlü bağımlılıktan veya korkudan kurtarabilirsiniz. Bu dönem önemli bir nihai karar verebilirsiniz sevgili İkizler.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler,çevrenizde değişiklikler söz konusu olabilir. Herhangi bir topluluğa girmek, kendi topluluklarınızı oluşturmak, çevrimiçi iş fırsatları elde edebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilir, uzun vadede yeni fikirlerinizi geliştirmede destekler bulabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos)Sevgili Aslanlar, kariyeriniz, hedefleriniz ve pozisyon değişiklikleri söz konusu olabilir, İş dünyasında çıkarlar doğrultusunda önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Hayatınızdan gereksiz ve ilgisiz olan her şeyi çıkarabilir, yaşamınızda yeni gelişmelere yer açabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, enerjiniz ve cesaretiniz artıyor. Bu dönem alışılmadık bir fırsatı elde edebilir, geleceğinizi etkileyecek ilginç bir deneyim yaşayabilirsiniz. Yüksek öğrenim, yurtdışına seyahat, yabancılarla ilişkiler kurma, taşınma veya varsa hukuki sorunlarınızı çözebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim)Sevgili Teraziler, uzun vadeli önemli bir iş birliğinin kapıları açılıyor. Finans sektöründe, yatırımlar, borçlar, krediler, ipotek konularında değişiklikler söz konusu olabilir. Kendinizi daha iyi hissettirecek veya sizi değiştirecek bazı konularda cesur adımlar atabilirsiniz sevgili teraziler.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, ortaklıklarda değişiklikler söz konusu olabilir. Bekarlar için uzun zamandır beklenen bir toplantı, sorunlu ilişkilerde yeni uzlaşmalar ve ortak hedefler bulma veya ilişkileri bozma testinden geçebilirler. Uzunvadeli anlaşmalar,davalar, sözleşmeler yapabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, iş, sorumluluklar ve sağlık konularında gelişmeler söz konusu olabilir. Yaşam tarzda veya çalışma ortamınızda değişiklikler olabileceği gibi beslenmeniz ve alışkanlıklarınızı değiştirme zorunda kalabilirsiniz. İlerlemek istediğiniz bir konuda kendinizi hazır hissedeceksiniz

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar İlgi alanlarınızı ve hobilerinizi yeniden gözden geçirip önceliklerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Uzun vadede kişisel bir işe dönüşebilecek yeni bir uğraş edinebilirsiniz. İlişkiniz, hamilelik veya çocuğunuz için yeni bir aşamaya geçebilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, mülk, yaşanılan yer, aile ile ilişkiler konularında değişiklikler söz konusu olabilir. İkamet yerinizi değiştirebilir, inşaat, tadilat veya kiralama gibi durumlar gündeme gelebilir. Aileye katılımlar, eğlenceli toplantılar veya planını yaptığınız bir geziye çıkabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Çeviresinizde değişiklikler, yeni bir eğitim veya çalışma yaşamınızda gelişmeler söz konusu olabilir., epeydir uğraş belgelik bir işinizde artık bitiş yaşayabilirsiniz. Bu dönem oldukça sık seyahat etmek zorunda kalabilirsiniz. Araba değiştirebilir veya satın alabilirsiniz.