HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI

13 Ekim 2023 saat 20:55'te Terazi burcunun 21°'sinde Yeniay ve Halkalı güneş tutulması gerçekleşiyor. Halkalı güneş tutulması, Ay'ın Güneş'in orta kısmını kapatarak etrafında bir ışık halkası bıraktığı muhteşem bir astronomik olaydır. Bu olay, Ay'ın yörüngesinde Dünya'ya daha yakın olması ve dolayısıyla tam güneş tutulmasına göre Güneş'ten nispeten daha küçük olması durumunda meydana gelir.

Güneş Tutulması öncesi Plüton hareket değiştirerek gergin bir konfigürasyonun zirvesinde bulunuyor. Plüton'un t karesi ve ay karmik düğümleri, Güney Ay Düğümü ile kavuşum yapacak olan Mars tarafından güçlendirilecek ve bu da sıcak savaşın enerjisini harekete geçirecek Konfigürasyondur. Şiddetli mücadeleye, kendi kendini yok etmeye ve dramatik çatışmalara yönlendirecekson derece yüksek gerilim yaratacaktır. Mars'ın Güney Ay Düğümü ile birleşimi, belirleyici eylem ve temel değişiklikler için başlangıç ​​​​noktası olacak, kader niteliğinde, dönüm noktası niteliğinde bir karar verme ihtiyacını gösteriyor.

Plüton'un düze dönmesi enerji trendlerinde küresel bir değişime işaret ediyor.Ve Boğa-Akrep eksenindeki tutulmalar döngüsünde son 2 yılda yaşanan büyük değişimlerin nihai sonuçlarını bize getirecek,

Terazi burcundaki Güneş Tutulması Koç-Terazi eksenindeki ilk tutulmadır. Terazi ilişkilerin, diplomasinin, dünyayla geçinme ve etkileşim kurma yeteneğinin sembolü olduğundan, öncelikle kişisel, arkadaş canlısı, aile ve iş ilişkileri temasını harekete geçirir.

Tutulma, savaşçı gezegenler Mars ve Plüton arasındaki çok gergin açıların arka planında meydana geliyor; bu durum, daha önce "barış ve tarafsızlık" taraflarına karşı başlarını zorlayacak ve liderlik, güç mücadelesi ve güç temalarını yenilenmiş bir güçle gösterecek. Güç dengesi.

Tutulma sırasında duygular üzerinde kontrol gereklidir, önemli bir şey planlamamaya çalışın, diplomatik, adil davranın, karşı tarafın çıkarlarını dikkate alın, yumuşaklık gösterin, itaat edin, keskin köşeleri yumuşatın ama aynı zamanda enerjik davranın.

Sonuç olarak yeni bir döngü doğuyor ve eski kavramlar önemini yitirip yavaş yavaş uzaklaşıyor. Pek çok şey henüz belirlenmese de daha sonra ortaya çıkacak.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan)Tutulma ile hayatınızda yenilik beklentisi ve yaşam koşullarınızı değiştirme isteğinizle önemli adımlar atabilirsiniz. İlişkilerinizde endişe verici durumları çözüme ulaştırabilmek adına yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Tutulmanın enerjisinden yararlanarak toplumdaki statü ve rolünüzü değiştirecek fırsatları değerlendirebilirsiniz. Yeni bir iş, yeni bir görev, yeni bir çevre edinebilir sosyal hayatınızı zenginleştirebilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs)Tutulma ile iş ve çalışma programınızı yeniden şekillendirebilirsiniz. Yapacağınız bu düzenlemeler beklediğinizden çok daha enerjinizi ve motivasyonunuzu artıracaktır. İş arkadaşlarınız yada yardımcılarınızla geçmişe dair sizi mutsuz kılan anlaşmazlıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Zihninizi meşgul eden olumsuz düşünceleri ve sağlığınızı etkileyen alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran)Tutulma ile istek, beklenti ve arzularınız gerçekleşebilir. Bekârlar yeni bir romantik ilişkiye adım atabilirler. Yeniay enerjisi ile beklediğiniz hamilelikler gerçekleşebilir. Ebeveyn iseniz çocuklarınızla ilgili güzel bir gelişmeyi de getirebilir. Tutulma enerjisi hedeflerinizi yeniden şekillendirip büyütebileceğiniz bir dönem sevgili İkizler.  Yatırım ve kâr amaçlı yeni bir projeye başlayabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Tutulma ile eviniz, aileniz ile ilgi konularda yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Evinizi taşıyabilir, yada bakım onarım ve dekorasyon gibi yenilikler yapabilirsiniz. Aile bireylerinizle ilgili olumlu gelişmeleri paylaşmak amaçlı evinizde davetler, organizasyonlar gerçekleştirebilirsiniz. Mesleki hedeflerinizi gerçekleştirmek, şehir değiştirerek ailenizden ayrılmak zorunda kalabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos)Tutulma ile zihinsel ve fiziksel enerjiniz daha aktif hal alıyor. Kariyer hayatınızda sizi hedefinize götürecek fikir ve projelerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle geçmiş deneyimlerinizi düşünme fırsatı bulabilir ve daha sağlıklı ilişkiler geliştirebilirsiniz. Bu dönem Eğitim yada öğretim amaçlı katılacağınız etkinlikler ile gerçekleştirmek istediğiniz fırsatları yalayabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül)Tutulma ile finansal durumuz, gelirler kaynaklarınız ve sahip olduğunuz tüm değerler önemli hal alıyor.  Ekonomik anlamda kazanç elde edeceğiniz yatırım ve girişimler için harekete geçebilirsiniz. Yeteneklerinizi paraya dönüştürebileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz. Özel yada iş gereği çıkacağınız seyahatler hayatınızdaki negatif birikimleri temizleyip, yeni bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim)Burcunuzda gerçekleşen tutulma yenilik ve değişim getiriyor. Hayata dair ideallerinizi gerçekleştirme fırsatı bulabilirsiniz. Tutulma enerjisi ile kişisel istek ve ihtiyaçlarınızın daha önceliğiniz olduğunun farkına varabilirsiniz. Bu dönem ilişkilerinizi yeniden şekillendirebilir, etkileyici bir İmaj değişikliği de yapabilirsiniz. Kariyer ve finansal konularda yeni kararlar, hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım)Tutulma ile iç sesinize kulak vererek yaşamınızı gözden geçirebilirsiniz. Geleceğe yönelik yeni kararlar alabilirsiniz. Beklemediğiniz birinin yardımı sayesinde sizden saklanan, gizlenen konuları açığa çıkabilirsiniz. Hayatınızda kontrol edemediğiniz gelişmeler, hayal kırıklıklarınız ve bir türlü peşinizi bırakmayan aksilikler için empati, dua meditasyon gibi çalışmalar yaparak huzur bulabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık)Tutulma ilesosyal çevreniz ve geleceğe yönelik hedeflerinizi aydınlatabilirsiniz. Yeni ve yaratıcı fikirler, heyecanlı gelişmelerle hayatınız hareketleniyor. Bu dönem enerjinizi ve zamanınızın büyük çoğunluğunu arkadaş gruplarınız, ortak çalışmalar içinde yer aldığınız dernek ve organizasyonlara harcayabilirsiniz. Topluca hareket etmeniz gereken plan ve projelerde dikkat çekici bir başarıya imza atabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak)Tutulma ile İş, kariyer ve geleceğinizi etkileyecek önemli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Tutulma enerjisi ile yaşam amacınızı ve kariyerinizde ne yapmak istediğinizi tasarlayarak başarı ve ilerleme kaydedebilirsiniz. Görev ve sorumluluklarınızı eksiksiz yerine getirerekotorite figürlerinizden destek ve takdir görebilirsiniz. Diğer taraftan aile yaşamınızda dengesizlik ve bazı sıkıntılı durumlar da yarabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat)Tutulma ile uzak yolculuklara çıkabilir yurt dışı işleriyle ilgilenebilirsiniz. Yenilenmek ve farkındalığınızın gelişmesine katkı sağlayacak eğitim ve seminerlere katılabilir, geleceğe yönelik planlar yapabilirsiniz. Hukuki süreçler başlatmak, akademik konularda adımlar atmak için tutulmanın enerjisinden faydalanabilirsiniz. İş, ticaret ve pazarlama konularında yeni anlaşma fırsatları söz konusu olabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart)Tutulma ile eşiniz ya da ortağınızla finansal konularda yeni adımlar atabilirsiniz.  Üzerinde çalıştığınız proje ya da yatırımlarınızı hayata geçirecek kaynak ve sponsor bulabilirsiniz. Bu dönem özel ve iş konularında yüzleşerek, gizli-saklı konuları aydınlığa kavuşturarak ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Miras, nafaka ve sigorta gelirlerine karşılık, vergi komisyon, kredi ve sağlık için harcamalar da bulunabilirsiniz.