4 Mayıs 2023 tarihi itibari Jüpiter gününden merhaba. Terazi burcunun evinde ilerleyen Ay sabah erken saatlerde Venüs ile uyumlu açı oluşturduktan hemen sonra Jüpiter ile karşıtlık görünüm oluşturuyor. Günün ilk yarısı ruh halimizde bir değişim fark edeceğiz. Duygularımız ve davranışlarımız abartılı oranlara erişebilir. Dolayısıyla ilişkilerimizde gerginlikler oluşabilir. Denge, eşitlik ve karşılıklı saygı çerçevesinde hareket etmeliyiz.

Ay 12.17-17.33 saatleri arasında boşlukta ilerliyor ve sonrasında Akrep burcunun evine giriş yapıyor. Ay boşlukta geçireceği zamanda motivasyonumuzuve amaçlılığımızı azaltabilir, bu nedenle bu zamanımızı yeni bir girişiminden uzak durarak rutin konularla ilgilenerek ilerleme sağlamalıyız. Tüm önem arz eden işlerimiz için Ay’ın boşluktan çıkmasını bekleyerek devreye sokmalıyız.

Ay, Akrep burcuna girişi ile hırs, tutku ve mücadeleci olacağımız enerjiler getiriyor. Ortak gelirlerimiz, kredi, banka işlerimiz, vergi, sigorta, nafaka meselelerimiz ile ilgili konulara yaklaşık iki buçuk gün boyunca daha çok enerji harcamak zorunda kalabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay-Plüton karesi etkili oluyor.Zorlanmalar ve sıkıntılarla yüzleşmek zorunda kalabileceğimiz stresli bir geçiştir. Yıpranmış tutum ve koşulları ortadan kaldırmamız gereken kararlar vermek ve geleceğimiz için plan yapmak için bu enerjiden faydalanabiliriz.

Günün diğer gezegen hareketinde ise Venüs ve Neptün karesi etkili oluyor. Birkaç gün kendimizi aşırı duygusal ve yorgun hissedebiliriz. Sağlıklı karar vermek ve kendimizi ifade etmekte güçlük çekebiliriz. Bu geçiş genellikle evimizi, ailemizi veya kişisel ilişkilerimizi etkileyecek koşulları ortaya çıkarabilir. Ayrıca iş veya finans gibi yaşamınızın daha maddi yönlerini de içerebilir. Enerjimizi doğru yönlere kanalize etmeliyiz. 

Ayrıca, sindirim problemleri ve ilaç kullanımlarına da duyarlı olacağız. Yediğimiz besinlerin hijyen olmasına özen göstermeli, sağlığımızı tehlikeye sokmamalıyız.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.