3 Mart 2023 tarihi itibari ile Venüs gününden merhaba. Haftanın son iş günü Yengeç burcunda ilerleyen Ay ile güne başlıyoruz. Bizlere aşinalık, güvenlik ve sakinlik arayacağımız enerjiler veriyor. Ayrıca kendimizi merkeze almaya ve fazla düşünmeyi bırakmaya teşvik ediyor.

Günün ilk yarısı Ay-Neptün trinesi etkili oluyor. Fedakâr ve özverili enerjiler verecek. Başkalarına karşı daha fazla anlayışlı, cömert ve empati geliştirerek hizmet ve fedakarlıklar yapabiliriz. Hayal gücümüzü de kullanabileceğimiz bu geçişi yaratıcı uğraşlar ve sanatsal çalışmalar adına değerlendirebiliriz sevgili dostlar.

Günün ikinci yarsı Ay-Plüton karşıtlığı ile stres ve hırsları artıran zor bir yöne eğilim göstermemiz mümkün olabilir. Bu yoğun enerjiyi yapıcı bir şeye kanalize edebilirsek, normalden daha verimli olduğumuzu görebiliriz.

Ay saat 17.23-18.16 arası boşlukta ilerliyor ve sonrasında Aslan burcunun evine giriş yapıyor. Önümüzdeki iki buçuk günlük zaman içinde öz güvenimiz ve egomuz yükseliyor. Liderlik, yönetme ve organizasyon becerilerimizi göstermek ve kendimizi ortaya koyma eğilimde olacağız. Ayrıca bu zaman içinde sanatsal organizasyonlara katılmak, eğlenebileceğimiz mekanlara gitmek, varsa çocuklarımızla ya da partnerimiz ile vakit geçirmek ve yaratıcılık isteyen konulara daha fazla enerji ve zaman harcamak isteyebiliriz.

Venüs-Şiron ile aynı noktaya geliyor. Bu geçiş daha fazla şefkat veya bağışlayıcılık ifade etme zamanıdır. Bazı olanları düzeltebilmek için sorunlu alanlara daha fazla çekilebiliriz.

Zayıflıklarının güzelliğini ve büyümenin, iyileşmenin ve gelişmenin acısını daha kolay görebiliriz. Süreç bazen zor gelse de ilişkilerde güven inşa etmek ve herkesin içindeki potansiyeli görmek için harika bir zamandır.

Sevgiler.