YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

7 Ocak 2022 Cumartesi günü saat 02.07de 16 derece Yengeç burcundaki Ay ve Oğlak burcundaki Güneş karşıtlığında Dolunay meydana gelecek.

Dolunay, Yeniayda başlattığımız, girişimlerin ve çalışmalarımızın sonuçlarının görüneceği gerçeğine bizleri hazırladığı dönemlerdir.

Yengeç-Oğlak ekseninde gerçekleşen Dolunay, aile, ev ve kariyer temalarını vurgular. Artık, sorularınızı yanıtlamanın zamanı geldi, istediğin her şeyi başardınız mı? Ailenize ve sevdiklerinize yeterince zaman ayırdınız mı? Aile-iş dengesi var mı?
gibi soruları netleştirecek cevaplara ulaşmak adına Dolunay enerjisi elverişli olacak. Zira, modası geçmiş zevklere, ilişkilere veya durumlara karşı aşırı bağlılığımızın özellikle farkına varacağız.

Sevgili dostlar bu Dolunay enerjisini önce, akrabalarınıza ve sevdiklerinize karşı tüm mağduriyetlerinizi kapatmanız, onlarla barışmaya yönelik girişimlerde bulunmanızı, ilişkide uzlaşmaya varmanız açısından değerlendirebilirsiniz.

Dolunay horoskopunda Terazi burcu yükseliyor. Bu Dolunay Güneş, Merkürkavuşumu ile Ay’ın karşısında gerçekleşiyor. Dolunay Uranüs ve Neptün’den olumlu görünümler alıyor.

Hayata özgün ve benzersiz bir yaklaşım içine girebiliriz.Bize her alanda fayda sağlayacak, yeni planları benimsemeye ve bizi geride tutan ağırlıklardan kurtulmaya kendimizi hazır hissedebiliriz. Ancak sınırları ve kuralları göz ardı etmemeli kolay yolu seçmemeliyiz.

Dolunay ayrıca akıcı ve zarif temalar getiriyor. İnsanları ve hayatın kendisini farklı bir bakış açısıyla görebiliriz. Yeni fikirler hayal etmek veya mevcut fikirlerimize yeniden enerji yatırmak için kendimizi harika bir durumda hissedebiliriz. Özellikle projelerimizi veya amaçlarımızı kolay ilerletebiliriz.

Bu dönem, mide, sindirim sistemi ve göğüs bölgesini kapsayan sağlık problemlerine, tansiyon, kemik ve dizlerinize gereken hassasiyeti göstermelisiniz.

Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak öncü grup burçları en çok etkiyi alacak burçlar olacak. Dolunay’ın burçlara göre etkileri ise şöyledir.

Dolunay’ın burçlara göre etkileri ise şöyledir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Dolunay ile ev, aile ve yuvanızı ilgilendiren konular odak noktanız olacak. Aile ilişkilerinizin temelini sağlama almak krizleri aşmak adına yeni adımlar atmanız söz konusu olabilir. Hayatınızla ilgili yön değişimlerine ya da İkamet değişikliğine sebep olacak kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Daha önceden dikkatinizden kaçan bir ayrıntıyı yakalayarak çalışma hayatınızda çok önemli bir fırsata kapı aralayabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Dolunay ile kardeşleriniz, yakın çevreniz ile birlikteliklerinizin artacağı bir döneme giriyorsunuz. Tartışmasını yapacağınız eskiye dair konular açığa çıkabilir. Devlet kurumlarıyla olan işlemleriniz ve İş bağlantılarınızda gecikmeler olabilir. Bu tür işlerinizi yürütmek için kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. Bu dönem hayatınızla ilgili yeni kararlar alabilir, kendi isteklerinize yönelik planlar yapabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Dolunay ile mali kaynaklarınız ve para durumunuzla ilgili dikkatli hareket etmeniz gereken bir dönem. Bütçenizi gözden geçirebilir yeni bir tasarruf planı geliştirerek eski hesaplarınızı kapatmak fırsatı bulabilirsiniz. Çevrenizde aniden gelişebilecek olaylar karşısında içinde bulunduğunuz bu günlerde seçimlerinizi ve yolunuzu tayin edecek ciddi kararlar almamaya özen göstermelisiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Burcunuzda gerçekleşen Dolunay ile yaşamınızdaki öncelikleriniz, amaçlarınızla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Bu dönemde prensiplerinize ters düşen olaylar karşısında Duygusal açıdan zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Fiziksel görünümünüzü ön plana çıkaracak değişimler yapabilir, işiniz, ilişkileriniz ve finansal konularda yeni kararlar, hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Dolunay ile yalnız kalma, kendinize yönelme ihtiyacı hissedecek hayatınızda rolünüzün ne olduğunu sorgulayacaksınız. Zihninizdeki farklı düşünceleri birleştirerek yaratıcı fikirler ve yeteneklerinizi açığa çıkartabilirsiniz. Dolunay enerjisi ile yanıltıcı olaylar, gizli, saklı, sırlar açığa çıkabilir. Şimdiye kadar ertelediğiniz zararlı alışkanlıklarınızı, beslenme tarzınızı ve kötü huylarınızı değiştirebilirsiniz.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Dolunay ile Aktif, dışa dönük ve paylaşımcı faaliyetleriniz hız kazanacak. Yeteneklerinizi ve yaratıcı enerjinizi güçlü bir biçimde ifade edebilirsiniz. Şimdiye kadar aynı faaliyetler içinde, yer aldığınız size uzak davranışlar sergileyen bazı arkadaşlıklarınızı sonlandırabilirsiniz. Kendinizi geliştirme fırsatı bulacağınız yeni gruplara dâhil olabilir, yeni arkadaşlıklar geliştirebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Dolunay ile İşiniz, kariyeriniz ve toplumdaki yerinizle ilgili konularda beklenmedik ve hızlı gelişen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Çalışma hayatınızla ilgili yeni girişimler, emeklilik, tayin terfi değişimlerin gündeme gelmesiyle yaşamınızda alışık olduğunuz düzeniniz değişebilir, yeniden bir düzen kurmak zorunda kalabilirsiniz. Bu dönem otorite figürlerinizle ilişkilerinizde birtakım zorlanmalar yaşaya bilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Dolunay ile hayatınıza daha derin daha zengin bir bakış açısıyla bakacak yaşamınızdaki bazı sınırlamaları ortan kaldıracaksınız. Eğitim konularında farklı alternatifleri değerlendirmek, yabancı dil öğrenmek, yada çalışma amaçlı yurt dışına çıkma planlarınız gündeminize gelebilir. Basın, yayın medya, ticaret ve hukuksal alanlarda başlattığınız girişimlerinizde hızlı gelişeler kaydedebilirsiniz.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Dolunay ile ortağınız, eşiniz ile beraber parasal kaynaklarınızı artıracak sorumluluklar alabilirsiniz. Bu dönem maddi konularda kendinizi sağlama almak isteyebilir, yeni bir tasarruf planı belirleyebilirsiniz. Ancak umulmadık plan dışı giderlerin oluşmasıyla bütçe dengeniz bozulabilir. Kredi, miras, nafaka, vergi, sigorta ve bankalarla olan işlerinizde dikkatli ve disiplinli adımlar atarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Dolunay ile eşiniz, partneriniz ya da ortağınızla aranızdaki bazı sorunları çözme şansı bulabilir ya da ilişkinizi yeniden gözden geçirerek bir süreliğine ayrılık kararı alabilirsiniz. Bekâr Oğlaklar ciddi birlikteliklere başlayacak aşklara yelken açabilirler. Uzun süreli birliktelikler nikâhlanarak ilişkilerini resmileştirebilirler. Bazı oğlaklar iş yeri açma, ortaklık kurmak gibi atılımlar yapabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Dolunay ile Ruhsal durumunuz, ilişkileriniz ve motivasyonunuzun kontrolünü elinize alabilirsiniz. İşiniz, çalışma düzeniniz ve günlük yaşamınızla ilgili bazı ihmalkârlıklar sorunlara yol açabilir.

İşverenseniz çalışma koşullarınıza uygun yeni yardımcılarla görüşüp, anlaşabilirsiniz. Dolunay enerjisi ile radikal kararlar alarak eski alışkanlıkları ve hayal kırıklığı yaşatan arkadaşlıkları sonlandırabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Dolunay ile Aşk ve romantizm konuları ön plana çıkıyor. Duygusal olarak hassas olacağınız bir dönem, aşırı iyimserliğiniz yüzünden bazı yanılgılar, aldanmalar, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Bu dönem romantik yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da var olan ilişkinizi sonlandırabilirsiniz. Bazı Balıklar çocuk sahibi olmaya karar verebilirler. Yaratıcı yeteneklerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.