TARTIŞMALI İPTAL

Eskişehirspor son derece önemli ve kritik maçta Amasyaspor karşılaşmasına baskılı başlamak istedi. Maçın hemen ilk dakikalarında ise çok tartışılacak bir ofsayt gerekçesi ile Kırmızı Siyahlılarda İsmail Haktan Odabaşı’nın attığı gol iptal edildi.

BÜYÜK HATA

Rakip takım Amasyaspor’un pozisyonu dahi yokken, 10.dakikada savunmanın arkasına atılan topta Mehmet Taşçı ile kaleci Kayacan Erdoğan’ın yaşanan pozisyonda anlaşamamasının ardından Yakup boş kaleye topu filelere gönderdi ve rakip 1-0 öne geçti.

eskişehirspor-küme-düşüyoruz

GERİDE GİRDİK

Maçın ilk yarısında Eskişehirspor Onur Arı ile bir çok gol pozisyonuna girmesine rağmen yakaladığı fırsatları değerlendiremedi. İlk yarıda yakalan fırsatlar gole çevrilmeyince Şimşekler soyunma odasına da 1-0 geride giren taraf oldu.

FAYDA ETMEDİ

Maçın ikici yarısında oyuna katkı sağlamak adına tüm kozlarını sahaya süren teknik Direktör Ali Onur Cerrah’ın çabaları da yetersiz kaldı. Maçın son bölümde gol arayan Es Es’in defans hattındaki boşluğu değerlendiren Fevzi ise 90+9’da skoru tayin etti ve Es Es sahadan 2-0 mağlup ayrıldı.

BEKLEMİYORDUK

Eskişehirspor sahasında oynadığı bu zorlu ve kritik karşılaşmada istediği oyunu sergileyemeyerek rakip kalede yakaladığı pozisyonları da hunharca harcadı ve sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Şimşeklerin düşme hattı ile arasındaki puan farkı da 6’ya çıktı ve Şimşekler kalan 7 haftaya büyük riskle girdi.