Başarılı eğitim uygulamalarının yanı sıra sektör ve sanayi ile iş birlikleri içerisinde olmayı öncelikli hedefi haline getiren Eskişehir Teknik Üniversitesi, katma değer üreten iş birliklerine bir yenisini daha ekledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez Çalışkan'ı ziyaret etti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez Çalışkan'ı ziyaret etti

Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında iş birliğine imza atıldı. 16 Temmuz 2020 Perşembe günü Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şenyel, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk, Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü Durna Gülşen, katıldı. İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Olgunlaşma Enstitüsü’nün 60 yıldan bu yana öz kültürümüzde önemli bir yeri olan Türk El Sanatları’nı araştırarak özelliklerini koruyup geliştiren, günümüze çağdaş yorumlar getiren ve gelecek kuşaklara miras bırakmayı amaçlayan bir eğitim anlayışı içerisinde olan önemli bir kurum olduğunu vurguladı. Olgunlaşma Enstitüsü’nün hem iki yıllık eğitim veren hem de sertifika eğitimi ile sektörün gereksinim duyduğu alanlarda ara eleman yetiştirerek katma değer ürettiğini de sözlerine ekleyen Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, “Olgunlaşma Enstitüsü hem şehrimizin hem de ülkemizin önemli eğitim kurumlarından biri. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüze bağlı bu güzide kurumumuz Türk kadınının daha iyi bir eğitim alması, ev ekonomisi alanında daha iyi yetişmiş bireyler olması ve ekonomik güçlerini kazanması konusunda her türlü eğitim faaliyetlerini de sürdürmektedir. Üniversitemiz Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde yer alan Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümümüz ise hem tekstil tasarımını hem de modayı bir arada harmanlayarak verdiği teknoloji tabanlı eğitim sayesinde sektöre alanında yetkin mezunlar kazandırmak konusunda eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmektedir. Bu bağlamda Olgunlaşma Enstitüsü ile Eskişehir Teknik Üniversitesi arasındaki iş birliği kapsamında yapılacak dayanışmalar eğitim–öğretim kalitesinin artırılmasında, projeler geliştirilip yürütülmesinde; daha da önemlisi sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmesinde önemli rol oynayacaktır. İmzalayacağımız protokolün çıktı üreten, etki düzeyi yüksek projelerin başlatılması ve yürütülmesine ve daha da önemlisi sürdürülebilir bir iş birliğinin başlangıcına vesile olması dileğiyle hayırlı olmasını temenni ediyorum” Törende daha sonra işbirliği anlaşmasına imza koyuldu ve sonrasında tören sona erdi.