Eskişehir Sanayi Odası, şehrin sanayisini ortak akılla ve vizyoner anlayışla geleceğe taşımak için “Yüksek İstişare Kurulu”nu oluşturdu.

Eskişehir iş dünyasının üreten güçlerini aynı platformda buluşturan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Her zaman söylediğimiz gibi birinci önceliğimiz hep Eskişehir ve sanayisi oldu. Ortak akılla gerçekleştireceğimiz makro projelerimiz için adımlar atmaya devam ediyoruz.  Sanayimizin önemli üreticilerini aynı masa etrafında buluşturmak amacıyla oluşturduğumuz Yüksek İstişare Kurulu’muz da hedeflerimize çok daha güçlü ve kararlıkla ilerlememize ışık tutacak” dedi.

 

ZOR SINAVDAN GEÇİLİYOR

 

Eskişehir Sanayi Odası’nın yönetim kuruluyla, meclisiyle, komiteleri ve konseyleriyle birlikte yüksek katma değer üreten bir sanayiyi oluşturmak için çalıştığının altını çizen Kesikbaş, “Ekonomimizin zor bir sınav geçirdiği şu günlerde birlik ve beraberliğe her şeyden çok ihtiyacımız var. Moral bozmadan ihracatı artırmak, şehrimiz sanayisini ileri taşımak için çözümler arıyoruz. Bu kapsamda Yüksek İstişare Kurulumuzu da oluşturduk. Birbirinden tecrübeli ve başarılı isimlerden oluşan ESO Yüksek İstişare Kurulumuzun kıymetli üyelerine yapacakları çalışmalar için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Gözden kaçırmayın

Eskişehir'de konut satışında artış Eskişehir'de konut satışında artış

ESO Yüksek İstişare Kurulu’nun 18 kişiden oluşacağını açıklayan Başkan Kesikbaş, “Yüksek İstişare Kurulu’muzda sanayimiz için önemli olan görüş ve önerileri değerlendireceğiz” açıklamasını yaptı.  Eski başkanlarımızı ve meclis üyesi büyüklerimizi unutmuyoruz. 1 Kasım  2018 tarihin Eskişehir Sanayi Odası'nın 50. kuruluş yılı olduğunu hatırlatan Kesikbaş, bu tarihin şehir için bir dönüm noktası olduğunu işaret etti. Bugüne kadar ESO için emeği geçenleri unutmayacaklarını söyleyen Kesikbaş, "Odamıza hizmet vermiş olan eski başkanlarımızı ve meclis üyesi büyüklerimizi unutmuyoruz. Onları, ESO Meclisi Onur Üyesi olarak onurlandıracağız. Odamıza yaptıkları katkılar bizim için daima değerli olacak" diye konuştu.

 

ESO YÜKSEK İSTİŞARE KURULU:

 

Celalettin Kesikbaş Başkanlığındaki ESO Yüksek İstişare Kurulu şu isimlerden oluştu: Cemalettin Sarar,  Ali Korkmaz, Ekrem Bulur, Ertuğrul Tezgören, Can Mutlu

Fatih Erkut, Selim Öğütür, Güven Terzioğlu, Mahir Sevinçli, Mehmet Akif Çağlayan, Mehmet N. Çengelli, Mehmet Raif Ziya, Mesut Yurtcan, Mustafa Işık, Mustafa Ünal, Recai Yardımcı, Volkan Şahlan ve Zeki Ertan.