Eskişehirspor’da Başkan Vekili Erkan Koca Es TV’de katıldığı bir programda Es Es’in gündemi hakkında bilgiler verdi.

Eskişehirspor’da Başkan Vekili Erkan Koca Es TV’de katıldığı bir programda Es Es’in gündemi hakkında bilgiler verdi. Koca konuşmasında “Eskişehirspor’un kurtuluşu alt yapıdır” dedi.

eskişehirspor kurtuluş altyapıda 2

54 gün süren genel kurul sürecinin ardından, 24 Temmuz’da Eskişehirspor Yönetimine seçilen Başkan Vekili Erkan Koca, programda 6 aylık dönemde yaşananlara, devre arası kamp programına, transfer tahtası konusuna ve artan ödemelere kadar birçok soruyu cevapladı.

-6 puanla hoş geldik

Başkan Vekili Erkan Koca, zor bir göreve geldiklerinin farkında olduklarını söyledi. Koca” Bize güvenen taraftara, camiaya ve genel kurul üyelerine teşekkür ederim. Göreve ertesi gün -6 puanla hoş geldik. FİFA dosyalarının kapatılması konunda gelen kaynakları kullanarak birçok dosyayı kapattık” ifadelerini kullandı.

Kupaya dramatik veda 2-3 Kupaya dramatik veda 2-3

Oyuncu fabrikası olacağız

Eskişehirspor’un kurtuluşu alt yapı olduğunu kaydeden Koca “Tanase dosyasını hallettikten sonra alt yapıya transferler yaptık. Alt yapının artık çehresi değişti. Görüşmeler hala devam ediyor. Transfer kapalı olsa da 6 ay sonra bu çocukları oynatabileceğiz. Sadece Eskişehirspor’un değil Türkiye’nin oyuncu fabrikası olmak için gerekli adımları atıyoruz ”dedi.

Gençlere güvenimiz tam

Göreve geldiklerinde herkesin ortada bir takım olmayacağını düşünenlere; takımı sahaya çıkarttıklarını, kamp masraflarını oyuncu ve personele borcunun bulunmadığını açıklayan Başkan Vekili Koca” Puan alabileceğimiz birçok maç var. Tecrübesizliğimiz nedeniyle ligde birçok puan kaybettik. Bu gençlere güvenimiz tam” şeklinde konuştu.

Kampın yıldızı Kaan Gaman

Antalya kampının faydalı geçtiğini söyleyen Koca" Antalya kampında Suat Hoca ile 2,5 saat konuştuk. Futbolcular üstüne kata kata iyi bir kamp dönemi geçirdi. Kaan Gaman kampın yıldızı gibiydi.  Bunların pozitif yönlerini ikinci yarı göreceğiz. Devre arası kampı kulübümüze 300 bin lira ya mal oldu” ifadelerini kullandı.

Gerçek yüzlerini Türkiye gördü

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun Anadolu takımlarıyla ilgili yaptığı açıklamaların gerçek olmadığını belirten Koca "Trabzonspor Kulübü Başkanı, ligde şampiyonluk kupasını tüm Anadolu takımları kaldıracak gibi demeçler veriyordu. Biz bu söylemlerin yalan olduğunu, tribünlere oynandığını biliyorduk. Biz bunu test ettik. Mehmet Başkan bize ‘Trabzonspor’a yazı yazalım, zaten olumsuz yanıt gelecek. Bunların gerçek yüzünü görürüz’ dedi. Öyle de oldu. Trabzonspor’un gerçek yüzünü tüm Türkiye gördü” dedi.

Eskişehirspor büyük bir marka

Her deplasmanda Eskişehirspor’un hak ettiği yerde olmadıklarını söyleyenlere “Eskişehir bu büyüklüğün farkında değil” açıklamasını yapan Başkan Vekili “Zor zamanlar geçiriyoruz. Eskişehirspor’a buradan tekrar sahip çıkılmasını umuyorum. Tribünleri tekrar dolduralım. Her bilet Eskişehirspor’un kasasına giriyor. Son olarak da kongre üyelerine çağrı yapalım 2022 aidatlarını yatıralım” şeklinde konuştu.