Eskişehir’den İspanya’ya transfer

Gelişim Koleji öğrencisi ve sporcusu, 2006 Takımı kaptanı Tuna İsmet Aygün, İspanya’nın köklü kulüplerinden Estudiantes’e transfer oldu.

GÜNCEL 21.09.2021 - 19:19 22.09.2021 - 17:11

Gelişim Koleji öğrencisi ve sporcusu, 2006 Takımı kaptanı Tuna İsmet Aygün, İspanya’nın köklü kulüplerinden Estudiantes’e transfer oldu. Eğitimine Madrid’de devam edecek genç sporcu geçtiğimiz hafta takımı ile ilk hazırlık maçına çıktı. Torrejòn ile oynanan hazırlık karşılaşmasında 21 dakika süre alan Tuna, İspanya’da bizleri gururlandırmaya devam edecek.

Eskişehir basketbolu için bir ilk

Hido basketbol kurucusu ve baş antrenörü Toygarhan Yeşilcan,” Gelişim Koleji’yle olan iş birliğimizin sonuçlarını almak istediğimiz bir durum. Tuna kendinden önceki jenerasyonların sahip olduğu hırs ve çalışma isteğine sahip. Bu özellikleri kaybetmeden, tutkuyla sarıldığı basketbol ile bizleri her yıl daha da gururlandıracağından şüphem yok ”dedi.

İlk maçından sonra hislerini paylaşan genç sporcu Tuna İsmet; gelinen süreçte çok mutlu olduğunu ve ülkesini en iyi şekilde temsil edeceğini belirtti. Kendisini yetiştiren ekibe, antrenörleri Toygarhan Yeşilcan ve Can Corcor’a teşekkür etti. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.