Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Eskişehir ulusal markalar çıkartan kentimizdi. Buradan sonra küresel ölçekte marka yaratan marka şehirlerimizden bir olacak” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Eskişehir Milletvekili 1. Sıra Adayı Fatih Dönmez, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek Başkan Süleyman Reyhan’la görüştü. Ziyarete AK Parti milletvekili adayları Ayşen Gürcan, Ali Demirel, Hakan Çizmelioğlu, Pınar Turhanoğlu Gücüyener ve Derya Çıraklı katıldı.

ak-parti-2

Ziyarette açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Süleyman Reyhan, “Birlikte omuz omuza yan yana güçlü bir ekiple, Eskişehir’e heyecan katacağız, enerji katacağız” dedi. İl Başkanı Reyhan’ın ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, seçimlere ve kentte dair değerlendirmelerde bulundu. Bakan Dönmez, “Bizim için bu dönem bayramların sıkça yaşanacağı, heyecanımızın doruk yapacağı, zirve yapacağı anları hep birlikte yapacağız. Ramazan Bayramı’nı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı ve 14 Mayıs’ta bir bayram daha kutlayacağız” sözlerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından milletvekili aday tanıtımı toplantısında taahhüt edilen projelerin yansımalarını Eskişehir’de görüleceğini aktaran Dönmez, Eskişehir’in taleplerini ve ihtiyaçlarının hepsini bildiklerini kaydetti. Dönmez, “Büyük bir oranda sorunları çözülmüş bir kentimiz var. Değişen gelişen şartlara göre ihtiyaçlarımız da değişiyor artıyor. Doğan talepleri de dikkate alacağız. Eskişehir yıldızı parlayan kentlerimizden birisidir. Eğitim alanında çok saygın üniversitelere sahip bir şehir. Kültürel etkinlikleriyle dolu dolu bir kentte yaşıyoruz. Eskişehir’in güçlü yanları zayıflarından oldukça fazla, Eskişehir’in fırsatları tehditlerin oldukça fazla.  Eskişehir ulusal markalar çıkartan kentimizdi. Buradan sonra küresel ölçekte marka yaratan marka şehirlerimizden bir olacak” şeklinde konuştu. Eskişehir’in Yunus Emre’nin diyarı olduğuna vurgu yapan Dönmez, Yunus Emre’nin dilini kullanacaklarının altını çizdi. Eskişehir’i küresel ölçekte marka şehir yapmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını aktaran Dönmez, milletvekili adaylarının çok güzel projeleri olduğunu ve kamuoyunun önüne çıkaracaklarını kaydetti.

Farklı suçlardan aranan 48 şüpheli yakalandı Farklı suçlardan aranan 48 şüpheli yakalandı

(Ufuk Azbay)