Eskişehir’de 17 yıllık eşinin 2’nci kattaki evlerinin camından düşmesi sonucu cinayetle yargılanan kocanın mahkemece beraatine karar verilmesine savcılık tarafından itiraz edileceği açıklandı.

'Başörtülü öğrenci' davasında müdüre beraat (VİDEO HABER) 'Başörtülü öğrenci' davasında müdüre beraat (VİDEO HABER)

15 Kasım 2022’de Çamlıca Mahallesi’nde meydana gelen olayda Fevziye Delibaş, 2’nci katta bulunan evlerinin camından düşerek hayatını kaybetti. Şüpheli olarak gözaltına alınan eşi Murat D. ise, ‘Eşe Karşı Kasten Öldürme’ suçu çerçevesinde tutuklanarak cezaevine gönderildi. Üzerine atılı suçlardan hakkında 24 yıl hapis cezası istenen Murat D.’nin yargılandığı davanın karar duruşması, Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirildi. Mahkeme heyeti duruşma sonucunda, tutuklu sanık Murat D. hakkında ‘Suçu sanığın işlediğinin sabit olmaması’ gerekçesi ile beraat ve tahliye kararı verdi.

Cumhuriyet Başsavcılığından itiraz
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından davaya ilişkin yapılan açıklamada “Sanık M.D. hakkında Eşe Karşı Kasten Öldürme ve Tehdit suçlarından Eskişehir 5.Ağır Ceza Mahkemesince yapılan yargılama neticesinde her ne kadar beraat kararı verilmiş ise de, sanığın eşini oturdukları ikametin mutfak camından aşağıya atmak suretiyle ölümüne sebep olduğu, ayrıca olay öncesi birçok defa sanığın maktulü öldürmekle tehdit ettiğinin tanık beyanlarıyla sabit olduğu, Mahkemece eksik inceleme neticesinde sanık hakkında mahkumiyet yerine beraat kararı verilmesinin usul ve yasaya aykırı hususları içerdiği belirlenmiştir. Bu gerekçe ile mahkeme kararı hakkında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca 5. Ağır Ceza Mahkemesine müddeti muhafaza talebinde bulunulmuş olup, gerekçeli kararın tebliği sonrasında istinaf talebinde bulunulacaktır.” ifadelerine yer verildi.