Eskişehir’de 17 yıllık eşinin 2’nci kattaki evlerinin camından düşmesi sonucu ‘Eşe Karşı Kasten Öldürme’ suçundan yargılanan ve hakkında 24 yıla kadar hapis cezası sitenen Murat D. hakkında mahkeme heyeti ‘Suçu sanığın işlediğinin sabit olmaması’ gerekçesi ile beraat kararı verdi.

Eskişehir için kuvvetli sağanak yağış uyarısı geldi Eskişehir için kuvvetli sağanak yağış uyarısı geldi

15 Kasım 2022’de Çamlıca Mahallesi’nde meydana gelen olayda Fevziye Delibaş, 2’nci katta bulunan evlerinin camından düşerek hayatını kaybetti. Şüpheli olarak gözaltına alınan eşi Murat D. ise, ‘Eşe Karşı Kasten Öldürme’ suçu çerçevesinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Mübarek Ramazan ayında Allah ve Kur-an’ı Kerim şahidimdir, ben bu suçu işlemedim”
Üzerine atılı suçlardan hakkında 24 yıl hapis cezası istenen Murat D.’nin yargılandığı davanın karar duruşması, Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirildi. Duruşmaya, tutuklu sanık Murat D. ve taraf avukatları katıldı. Karar duruşmasında son sözleri sorulan Murat D., “Ben bu suçu işlemedim. Mübarek Ramazan ayında Allah ve Kur-an’ı Kerim şahidimdir. Yapmadığım bir şeyden dolayı cezaevinde yatıyorum. Benim 2 çocuğum var ve gelecekleri önemli. Gerçekten ben bu suçu işlemedim. Allah şahidimdir. Beraatımı talep ediyorum” dedi. Mahkeme heyeti duruşma sonucunda, tutuklu sanık Murat D. hakkında ‘Suçu sanığın işlediğinin sabit olmaması’ gerekçesi ile beraat ve tahliye kararı verdi.