Çevremizin yaşanabilir bir doğa harikası olması için yaptığı çalışmalarını her Cumartesi günü gerçekleştirip bu geleneğini sürdürmeye kararlıdır.

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER )  yeni adresinin açılışını yaparak  çalışmalarını hızlandırmış olup, ilk olarak Suyun önemi ve Porsuk Çayı konusunda,   sonra  Sepet Örme Tekniği workshop’u düzenlemiş olup daha sonra Deri Cüzdan Yapımı öğretilmiş ve 16 Ekim  Cumartesi günü ise üyelerine yönelik Doğalgaz ve Enerji Tasarrufu konusunda bilgilendirme yapacaktır.Escevder / Eskişehir Çevre Derneği olarak Dede Mah. İmamzade sok. No.11 Odunpazarı adresine düzenlenecek olan bilgilendirme  toplantısına katılacak üyelerimize Doğalgaz ve Enerji Tasarrufu konusunda öğreticimiz Mak. Müh. Sadık Yurtman üyelerimizi bilgilendirecek ve enerji tasarrufuna yönlendirecek.

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER )  her hafta Cumartesi günleri saat 14.00 de toplantılarına ve çalışmalarına devam etmekte olup, 16 Ekim Cumartesi günü ise Mak.Müh. Sadık Yurtman Eneji tasarrufu  eğitimi verilecek. 23 Ekim Cumartesi günü ise Pisikolog Elif Cavak Ergen ve Çocuk Pisikolojisi konusunu irdeleyecek. Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği olarak Orman alanlarının yok olmaması, suyumuzun israf edilmemesi, havamızın, suyumuzun kirletilmemesi ve çevremizin yaşanabilir bir doğa harikası olması için bundan önce yaptığı çalışmalarını bundan da kararlılıkla sürdüreceğini kamu oyuna bir kez daha saygılarımızla duyurarak bundan sonraki her Cumartesi günleri çevre dostlarını bilgilendirme çalışmalarına devam ederek ve bu geleneğini sürdürmeye kararlıdır.

22 yaşındaki çobanın öldürülmesiyle ilgili ilk duruşma görüldü 22 yaşındaki çobanın öldürülmesiyle ilgili ilk duruşma görüldü

16 Ekim Cumartesi günü saat 14.00 de Dede mah. İmamzade sok. No. 11  Odunpazarı Dernek binamızda Mak.Müh. Sadık Yurtman, Enerji Tasarrufu konususunda yapılacak bilgilendirmeye ve  konuya ilgi duyanları ESCEVDER binamızda beklediklerini ifade etti.