Eskişehirspor 23. hafta mücadelesinde oynayacağı Pazarspor maçının hazırlıklarına Vali Hanefi Demirkol tesislerinde devam ediyor.

Bin km’lik yol

Eskişehirspor 23. hafta mücadelesinde oynayacağı Pazarspor maçının hazırlıklarına devam ediyor. Ligde en uzun deplasmanlardan biri olan (1095 km) Karadeniz yolculuğuna kara yoluyla gidecek kırmızı siyahlı takım, maça 2 gün kala kara yoluyla gideceği ön görüldü. Ülkemizde yaşanan yoğun kış şartları nedeniyle uçakla ulaşımın zor olduğu Rize’ye bugün otobüsle gitme kararı alındı. Es Es maçın son taktik çalışmasını tesislerde tamamlayıp bugün sabah saatlerinde yola çıkacak.

Başkan Şimşek TFF’ye sitem etti

Gururlandık ve onur duyduk Gururlandık ve onur duyduk

Eskişehirspor’da Başkan Mehmet Şimşek, Pazarspor deplasmanı öncesi açıklamalarda bulundu. Şubat ve Mart aylarının zor geçeceğini belirten Şimşek, açıklamasında ”FİFA’da şu an için sıkıntılı dosya yok. Pinto ve Tanase’nin ödemelerinde zorlanıyoruz. Jerry Akaminko’nun 110 bin Euro’luk bir ödemesi var. Mart ayında bu ödemeye yapma şansımız yok. FIFA dosyalarında biz çalışmalar yaptık ve altyapının transfer yasağını kaldırdık. Gönül isterdi ki A takımın da transfer yasağını açabilelim ama mümkün değil. Transfer yasağı almasına rağmen puanı silinmeyen kulüpler var. Biz bu durumu şaşkınlıkla karşılıyoruz. TFF’nin bu işleri takip etmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.