Sezonun ilk yarısının tamamlanmasına son 3 maç kala Eskişehirspor evinde Pazar günü Kırşehir Belediye Spor önünde 6 puanlık bir maça çıkacak.

Sezonun ilk yarısının tamamlanmasına son 3 maç kala Eskişehirspor evinde Pazar günü Kırşehir Belediye Spor önünde 6 puanlık bir maça çıkacak.

Teknik Direktör Suat Kaya ile 6 maçta 2 galibiyet ve 4 mağlubiyet alan siyah kırmızılı takım, en yakın takipçisi Karacabeyspor’la arasındaki fark 6 puan. TFF’nin Kastamonu’da yaşanan sel felaketi sebebiyle bu sezon hakları dondurulan Kastamonuspor, hariç son 3 sırada yer alan takımların küme düşeceği Beyaz Grup’ta Eskişehirspor 7 puanla son sırada yer alıyor.

Eskişehirspor’un önceliği Trabzonspor dosyasının kapanması Eskişehirspor’un önceliği Trabzonspor dosyasının kapanması

Kırmızı siyahlı takımın küme düşme potasının bir üstünde olan rakibi Kırşehir Belediye Spor’la arasında 9 puan fark bulunuyor. İlk yarının bitimine 3 hayati maçlara çıkacak olan Es Es, bu maçlardan en az 6 puan almak zorunda.

Son 3 hafta

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta ilk yarının sona ermesine son 4 hafta kala Es Es, 3 zorlu maça daha çıkıp ilk yarıyı tamamlayacak. Eskişehirspor’un alacağı her puan altın değerinde ileriki haftalarda kaderini belirleyecek. Son 3 haftanın ilk maç sınavını pazar günü kendi evinde Kırşehir Belediye Spor önünde verecek.

Eskişehirspor’un ilk yarı kalan maçları şu şekilde;

05.12.2021 SAAT:13.00        ESKİŞEHİRSPOR - KIRŞEHİR BELEDİYE
12.12.2021 SAAT:13.00        NAZİLLİ BELEDİYESPOR - ESKİŞEHİRSPOR
19.12.2021 SAAT:13.00        ESKİŞEHİRSPOR - ANKARA DEMİRSPOR
19. HAFTAYI ESKİŞEHİRSPOR BAY GEÇİRECEK

Çalışmalar başladı

Eskişehirspor, TFF 2.Lig'in 16.hafta mücadelesinde 5 Kasım tarihinde, evinde oynayacağı Kırşehir Belediye Spor maçının hazırlıklarına başladı. Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde, Teknik Direktör Suat Kaya ve ekibi yönetiminde başlayan antrenmanda oyuncular ısınmanın ardından dar alanda pas çalışmalarının yanı sıra çift kale maçla idmanı tamamladılar.