Genel Kurul yaklaşırken, Eskişehirspor’da sürpriz bir gelişme yaşandı. Mevcut Başkan Erkan Koca başkan adaylığı için sinyal verdi.

Görüşmeler sağladık

Koca yaptığı açıklamada, “Sezonun son maçı itibari ile öncesinde kongre kararı almış olmamıza rağmen her zaman her şeyin üzerinde tuttuğumuz bu şehrin Eskişehirspor’lu çocukları olmanın bilinci ve BAL’da edindiğimiz tecrübe ile ilk olarak geçtiğimiz sezonda takımımızda oynayan ve teknik heyet tarafından bir sonraki sezon için takımda tutulması yönünde rapor verilen futbolcularla görüşmeler sağladık” dedi.

Ciddi mesafe kat edilmiştir

Başkan Erkan Koca, “Önümüzdeki dönem devam etmemiz durumunda her kesim tarafından kabul görecek isimler ile güçlü bir yönetim oluşturarak önümüzdeki sezon yeniden şampiyonluğa oynayacak güçlü bir takımın bütçesi konusunda da ciddi mesafe kat edilmiştir” diye konuştu.

Transfer tahtasını açtık

Koca açıklamasında şunları söyledi: “Kıymetli Eskişehirspor camiası, görev süremizin başladığı an itibari ile senelerdir açılamayan transfer tahtasını açıp yine yıllardır sportif başarının önündeki en büyük engel olan Trabzonspor dosyasını kapatarak mücadelemize başladık” dedi.

“Tesis binası ve halı saha kazandırdık”

“Eskişehirspor’umuzun kalıcı gelirler kazanması ve yaklaşık 400 sporcu evladımızın çalışmalarını sürdürdüğü mevcut tesis binalarımızın yetersizliğinin giderilmesi adına çalıştık ve tesislerimize Spor Bakanımız ve Spor Toto’nun destekleriyle ülkemiz standartlarının üstünde bir tesis binası ve 2 adet halı saha kazandırdık.”

Finansal gereklilikleri yerine getirdik

Başkan Koca, “A takım ve elit gruplarda mücadele gösteren altyapı sporcularımızın hazırlık, iaşe, konaklama ve maçlara sorunsuz çıkabilmeleri için tüm finansal gereklilikleri yerine getirdik. Sezon planlaması dahilinde transfer ettiğimiz ve statü gereği sezonun son maçı itibari ile lisans süresi dolan tüm futbolcularımızın tamamına yakınının ödemelerini ve söz vermiş olduğumuz prim ödemelerinin tamamını gerçekleştirmiş bulunmaktayız” dedi.

Güçlü bir yönetime destek oluruz

Koca, “Ancak 27 Nisan 2024 tarihinde mevcut belediye Başkanlarımızın çağrısıyla bir araya geldiğimiz toplantı ve sonrasında Belediyelerimizin desteğiyle oluşturulacak yeni bir yönetim planlaması net olarak açıklanmamakla beraber yerel basın organlarında ve sosyal medyada sıkça dillendirilmektedir. Ben yönetim kurulumda sorumluluk alan tüm yol arkadaşlarım adına şunu söyleyebilirim ki; “Önümüzdeki sezon şampiyonluk bütçesini oluşturabilmiş ve Eskişehirspor’u her anlamda başarıya ulaştıracağına inandığımız güçlü bir yönetime destek olacağımızın bilinmesini isteriz” şeklinde konuştu.