2018 yılı Liseye Geçiş Sınavı sonuçlarına göre Eskişehir Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mesleki ve teknik liseler arasında Türkiye’de en yüksek puan ile öğrenci alan ve en çok tercih edilen okul oldu.

Gözden kaçırmayın

Yeni dönemde yardımcı kaynaklar ders kitaplarıyla birlikte dağıtılacak Yeni dönemde yardımcı kaynaklar ders kitaplarıyla birlikte dağıtılacak

LGS 1. Yerleştirme sonuçlarına göre okulun uçak bakım alanının bu yılki tavan puanı 397,197, taban puanı ise 347,617; bilişim teknolojileri alanının tavan puanı 368,959, taban puanı ise 333,393 oldu. Okul Müdürü Dr. S.Sırrı Kabadayı, “ Bu yıl merkezi sınav ile uçak bakım alanımıza 90, bilişim teknolojileri alanımıza 30 öğrenci olmak üzere toplam 120 öğrenci alıyoruz. Anadolu teknik programımızda öğrenim görecek olan öğrencilerhaftalık 44 saatlik program ile lise fen müfredatındaki dersleri alarak  üniversiteye hazırlanmakta, meslek dersleri ile Türkiye’de çok hızlı gelişen havacılık ve bilişim sektörlerine nitelikli teknik eleman olarak yetiştirilmektedir. Türkiye’nin 35  ilinden Okulumuza gelen öğrencilerimizi Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden akredite olan Okulumuzda  her bakımdan en iyi bir şekilde üniversite ve iş hayatına hazırlama gayreti içindeyiz” dedi.