Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Sevgi Akmen, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hayırseverlere çağrıda bulundu.

Bindallı çaldığı iddia edilen kadın güvenlik kameralarına yansıdı Bindallı çaldığı iddia edilen kadın güvenlik kameralarına yansıdı

ÇYDD olarak eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanamayan kız çocuklarının okumaları, meslek sahibi olmaları için yoğun bir çaba harcadıklarını söyleyen Akmen,‘‘ Maddi güçlük içindeki “kardelen” kızlarımızın eğitimine destek vererek onların “çocuk gelin”, “çocuk anne” olmamaları için çalışıyoruz. Diğer yandan, “Bir Işık da Siz Yakın” projesiyle başarılı ancak maddi imkansızlık içindeki üniversite öğrencilerine burs desteği sağlıyoruz. Bugüne dek ÇYDD’den burs alarak öğrenimi tamamlayan binlerce gencimiz doktor, mühendis, avukat ya da başka meslek sahibi bireyler olarak ülkemizin her yerinde hizmet veriyor. Bahsettiğimiz tüm etkinliklerimizi, bireysel bağışçıların katkılarıyla  sürdürüyoruz. Bugüne dek hep yanımızda olan bağışçılarımızın bize ulaştırdığı bağışları büyük bir sorumluluk duygusuyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bu yıl pandemi nedeniyle artan ekonomik zorluklar, işsizlik ve gelir kaybı nedeniyle aileler çok daha büyük bir sıkıntıyı yaşıyor. Dernek olarak bizler de eğitime kaynak ayıramayan, çocuklarını okutmak isteyen ailelere destek verebilmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle bir duyuru yapmak istiyoruz. Kurban bağışını eğitim bağışı olarak yapmak isteyenlerin 0 533 026 81 60 nolu telefondan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Eskişehir Şubesine ulaşmalarını diliyoruz. Duyarlı Eskişehirliler; Kurban bağışınızı eğitim bağışı olarak yapmayı düşünürseniz, daha fazla sayıda çocuğumuza ve gencimize burs olanağı sağlayabileceğiz. Kurban bağışınızı ÇYDD’ye yapın, gençlerimiz için Bir Işık da Siz Yakın’’ ifadelerini kullandı.