Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle mesleklerinin simgesi olan beyaz önlüklerini giydi. 

Gaz lambaları yeniden moda oldu Gaz lambaları yeniden moda oldu

Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle mesleklerinin simgesi olan beyaz önlükleri ilk kez giydi. 

Çok sayıda akademik personel ve öğrencinin katılım gösterdiği törende Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Sözen, Prof. Dr. Betül Demirci, Prof. Dr. İbrahim Kaya, Prof. Dr. Fatih Temizel, Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ergun, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Metin Kamış ve Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Yücel Yenilmez de yer aldı. Eczacılık mesleğine beyaz önlüklerini giyerek ilk adımlarını atan öğrencileri, aileleri de yalnız bırakmadı. Törende ayrıca Covid-19 salgını sürecinde görevlerini yerine getirirken hayatını kaybeden sağlıkçılar için saygı duruşunda bulunuldu. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal konuşmasına eczacılık mesleğinin kutsallığını ve önemini hatırlatarak başladı. Rektör Erdal konuşmasının devamında “Sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu, sağlık çalışanlarımızın görevlerinin ne kadar kutsal ve adanmış olduğunu fark ettik. Sağlık çalışanları olmadan toplumsal hayatımızı sürdüremeyeceğimizi çok daha iyi anladık. Sevgili öğrencilerim, çok önemli bir göreve soyunuyorsunuz. Eczacılık, insanlığa dokunan, onlara deva olan, sorunlarına çözüm bulan, şifa dağıtan bir meslek. Çok zor ve meşakkatli ama çok da kutsal bir görev” dedi. Anadolu Üniversitesi’nin akademik kalitesinden bahseden Eskişehir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Metin Kamış konuşmasında şunlara değindi: “Bizim mesleğimiz çok kutsal bir meslek. Sizler çok şanslısınız. Çok güzel bir şehirde öğrencilik yapacaksınız. Türkiye’nin en güzel üniversite kampüsüne ve en köklü eczacılık fakültelerinden birisine sahip bir üniversitede öğrencilik hayatınızı geçireceksiniz. Akademik kadrosu ve personeli çok ama çok değerli olan bir fakülteye sahibiz. Bunun kıymetini bilin.”