Eskişehirspor transfer tahtasını açtı. Sil baştan takım kuruldu. Takıma 20 yeni oyuncu dahil edildi. Liglere verilen arada Antalya’da kamp yapıldı. Ancak Es Es’te değişen bir şey olmadı. Şimşekler evinde ağırladığı Karbel Karaköprü karşılaşmasından mağlubiyetle ayrıldı.

POZİSYON ÜRETEMEDİK

Yeni bir takım kuran Eskişehirspor, büyük umutlarla çıktığı Karbel Karaköprü karşılaşmasında vasatı aşamadı. Kadrosuna 20 yeni oyuncu katan, hoca değişikliğine giden Es Es’te değişen bir şey olmadı. Karbel Karaköprü’yü taraftarları önünde konuk eden Eskişehirspor’da sahada vasatı aşamayan bir takım vardı. Şimşekler maçın ilk yarısında rakip kaleyi zorlayacak 1 pozisyon dahil bulamadı. 33.dakikada ise Halil’in golüne engel olamayan Es Es soyunma odasına 1-0 geride girdi.

MÜDAHALELERDE YARAMADI

Bilet satışı yeni noktalarında Bilet satışı yeni noktalarında

Karşılaşmanın ikinci yarısında Teknik Direktör Özcan Kızıltan yaptığı değişikliklerle oyunu hareketlendirmek istedi. Ancak sahada yine varlık gösteremeyen bir ekip vardı. Tribünleri dolduran taraftarlar bile maçı çeviririz umuduyla desteğini kesmedi ancak 69.dakiikada Halil ile Karbel Karaköprü farkı 2-0’a taşıdı. 78.dakikada Burak ise skoru 3-0 yaptı. Eskişehirspor’un tek golü ise uzatma dakikalarında Barış Memiş’ten geldi. Şimşekler ligde kalma adına çıktığı final niteliğindeki maçlardan birisi olan Karbel Karaköprü’ye 3-1 kaybederek haftayı puansız kapattı.

KADRO

ESKİŞEHİRSPOR: 1 - KARAKÖPRÜ : 3

HAKEMLER: Muammer Sağdıç, A. Melih Karaduman,  Mücahit Şentürk.

ESKİŞEHİRSPOR: Kayacan, Tufan, Ömer İnan,  Mehmet Taşçı, İsmet (Dk 46 Mustafa ), Serdar (Dk 90 Can), Hamza (Dk 72 Yunus Emre), İsmail Haktan (Dk 46 Ayberk), Berkay, Melih (dk 63 Barış Memiş), Onur Arı.

KARAKÖPRÜ: Berat, Selim, Burak, Mücahit, Emre Yıldırım, Muhammed, Fatih, Yavuz, (Dk 66 Emirhan), Samet (Dk 90 İbrahim) Halil (Dk 89Mustafa), Emre Fırtına.

 GOLLER : Halil Yılmaz Dk 34 ve 69, Burak Dk 80 (Karaköprü)

 Barış Memiş Dk 90 (Eskişehirspor)