Teknik Direktör Cem Karaca’ya ağır ceza

PFDK tarafından açıklanan karara göre karşılaşmanın 34. dakikasında kırmızı kart gören Karaca’ya, 5 müsabakadan cezası verildi.

SPOR 08.10.2021 - 15:31 08.10.2021 - 15:48

Eskişehirspor Kulübü Teknik Direktörü Cem Karaca, TFF 2.Lig Beyaz Grup 5.hafta Diyarbakır deplasmanında Amedspor’la karşılaştığı müsabaka ardından tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilmişti. PFDK tarafından açıklanan karara göre karşılaşmanın 34. dakikasında kırmızı kart görerek oyun dışında kalan Karaca’ya, 5 resmi müsabakadan men ve 16 bin lira da para cezası aldı. 

PFDK’nın karar metni

ESKİŞEHİRSPOR Kulübü teknik sorumlusu CEM KARACA'nın, 02.10.2021 tarihinde oynanan AMED SPORTİF FAALİYETLER-ESKİŞEHİRSPOR TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 3.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ESKİŞEHİRSPOR Kulübü teknik sorumlusu CEM KARACA'nın, tedbire uymama eylemi nedeniyle 4 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Karar verilmiştir.

TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu

‘Lisansını iptal etseydiniz’ 
Eskişehirspor’da Başkan Mehmet Şimşek açıklanan karara kişisel sosyal medya adresinden yaptığı paylaşımda TFF’ye tepkisini gösterdi. Şimşek yaptığı paylaşımda” Artık gülüyorum Cem Karaca hocaya 5 maç ceza verilmiş Lisansını iptal etseydiniz” dedi.

‘Doğru ve adil bir karar değil’
Teknik sorumlu Cem Karaca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Hakkımda verilmiş olan kararı üzüntü ve şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayım. Daha önceki açıklamalarımda da belirttiğim gibi saha içerisinde rakip takım antrenörüyle yaşamış olduğum durum herkesin malumudur. Bu konuda hakem raporunda belirtildiği gibi kendi alanımızda oyuncularıma ve bana karşı rakip takım antrenörünün saldırısı karşısında anlık bir tepkiyle oyuncularımı ve bölgemizi savundum. Bu rapor doğrultusunda gördüğüm kırmızı kartın doğru bir karar olmadığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@