Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehirspor ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kesikbaş katıldığı bir program kulübün yeniden ayağa kalkabilmesi için formülü açıkladı.

1 adet hisse alırım
Kulübün yeniden ayağa kalkması için formolü açıklan Kesikbaş, “Eskişehirspor’un kurtulması için şirketleşme önemli. 100 adet hisse çıkar, şirketleşir. Hisse başına herkes 2 milyon lira para öder. Ben Celalettin Kesikbaş olarak 1 adet hisse alırım. Maksimum 3 tane satılacak şekilde yapılır. 200 milyon lira para toplanır. Kural getirilir, başkan olacak adam da şirketin toplam sermayesinin yüzde 10’u kadar ilk günden hibe eder şirkete. Gelir 3 yıllığına ya da 4 yıllığına başkan olur. Orada yönetim kurulu oluştururken de şirketin hissedarlarından seçmek zorunda kalır. Neticede 200 milyonluk bir portföy yaratıp 100 adet hisse şirketin içerisine konur” diye konuştu.

Borçlar bir şekilde ödenir
Herkesin kulübü destek olması gerektiğini söyleyen Celalettin Kesikbaş, “Borçlar bir şekilde ödenir. Onun haricinde finansal olarak kalkıp cebinden 20 milyon lira para koyacağını düşünmüyorum. Bu tip modelleri düşünmek gerekiyor. Böyle olur, başka türlü olmaz. Böyle olursa ben 1 adet hisse alırım. Eskişehir’de 100 tane adamın 2 milyon lira verip bu hisselerden alacağını düşünüyorum” dedi. Geçtiğimiz dönemlerde de kulübün hep yanında olan Kesikbaş’ın bu önerisine siyah kırmızılı takıma gönül verenlerde destek oldular.