Kirkov, Eskişehir ve Bulgaristan arasındaki ticari ilişkileri görüşmek, iki taraf arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla Ticaret Odası’na konuk oldu.

İl Sağlık Müdürlüğü vatandaşların yardımına koşuyor (VİDEO HABER) İl Sağlık Müdürlüğü vatandaşların yardımına koşuyor (VİDEO HABER)

Bulgaristan’ın Ankara Ticaret Ataşesi Svetoslav Kirkov, Eskişehir ve Bulgaristan arasındaki ticari ilişkileri görüşmek, her iki taraf arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla Eskişehir Ticaret Odası’na konuk oldu.

 Görüşmede ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’in ticaret ve sanayi potansiyeli hakkında Kirkov’a bilgi verdi. Eskişehir’in ticareti, sanayisi ve turizm potansiyeliyle Anadolu’da öne çıkan şehirlerin başında geldiğini belirten ETO Başkanı Metin Güler, özellikle yüksek teknolojili ve katma değerli ürün imalatında Eskişehir’in öncü rol oynadığını dile getirdi. Eskişehir’in yatırımcılara önemli fırsatlar sunduğunu kaydeden Güler, şehrin beyaz eşya, havacılık, raylı sistemler, madencilik başta olmak üzere bir çok sektörde işbirliği imkanı sunduğunu kaydetti. ETO olarak şehrin gelişimine katkı sağlayacak yatırımlara destek verdiklerini kaydeden Güler, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin de bu vizyonla Eskişehir’e kazandırıldığını ifade etti. Bulgar iş insanlarını Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarlarda daha çok görmek istediklerini belirten Güler, her iki tarafında kazançlı çıkacağı, karşılıklı ticaret hacmini geliştirecek işbirliklerine imza atabileceklerine dikkat çekti.