Yılbaşında şehir ve yurt dışında olmak isteyenler vatandaşlar bu yıl daha çok Akdeniz Bölgesini Kıbrıs’ı Uludağ’ı tercih ediyor.

Refüje çıkan otomobilde 1’i ağır 2 kişi yaralandı Refüje çıkan otomobilde 1’i ağır 2 kişi yaralandı

Yılbaşında şehir ve yurt dışında olmak isteyenler vatandaşlar bu yıl daha çok Akdeniz Bölgesini Kıbrıs’ı Uludağ’ı tercih ediyor.

Yılbaşında vatandaşların tatil için tercih ettiği bölgeler ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Turizm acentesi müdürü Cemal Danacı, Vatandaşların çoğunluğu Akdeniz bölgesini tercih ediliyor, Akdeniz Bölgesinin yanı sıra Uludağ ve Kıbrıs’a yönelim var. Kıbrıs’ı tercih etmesinin sebebi tüm sanatçıların orada sahne alacak olması” dedi. Döviz kurundaki ani yükselişin özellikle erken rezervasyonları etkilediğini söyleyen Danacı, Döviz kurundaki ani yükseliş ile birlikte fiyatların iki katına çıktığını Yurt dışından gelen misafirin 100 Euro’ya tatil yaparken aynı tatilin ülkemizdeki bir vatandaş için bin 500 lira ödemek durumunda olduğunu belirtti. 

Yılbaşına özel kampanyalardan bahseden Danacı, “Antalya, Kıbrıs, Uludağ, termal bölgelerine paket turlarımız var. Paket turlarda fiyatlar bir nebze daha uygun oluyor” ifadelerini kullandı. Kıbrıs’ta 3 gecelik bir tatilin maliyeti, tüm masraflar dahil kişi başı 7- 8 bini bulduğunu dile getiren Danacı, “Gideceğiniz otele ve tercih edeceğiniz sanatçıya göre fiyatlar 15 bine kadar çıkıyor. Uludağ da çok ucuz bir bölge değil. Orada da fiyatlar 6 bine kadar ulaşabiliyor. Termal turizmin olduğu bölgelerde fiyatlar biraz daha uygun.  Termal otellerdeki fiyatların 2 ila 3 bin arasında değişiyor” şeklinde konuştu.