Eskişehirspor’da kötü gidişe bir türlü engel olunamıyor. Geride kalan 7 haftada alınan kötü sonuçlar, Kulüp yönetiminin idari anlamda başarılı olsa da son 5 maçta alınan farklı mağlubiyetler sportif anlamda başarısızlıkla sonuçlanıyor. Eskişehirspor Başkan Mehmet Şimşek’in her cümlesinin başında sarf ettiği” Biz olacağız” sözü saha içinde henüz kendini göstermedi.

TFF 2.lig’te ilk iki haftada bir galibiyet bir beraberlikle 4 puan toplayan siyah kırmızılılar, üst üste oynadığı 5 maçtan farklı mağlup ayrıldı. Alınan peş peşe mağlubiyetler sonrası hafta sonu oynanan Bucaspor karşılaşmasında taraftarlarında isyan etmesine neden oldu. Ligin dibine demir atan Es Es’te önümüzdeki hafta oynanacak Konyaspor maçı ligde kalma yolunda önemli bir sınav olacak.

Karaca diken üstünde

Karaca diken üstünde

Beyaz grupta yediği 19 golle en çok gol yiyen takım unvanına sahip olan Eskişehirspor’da Teknik Sorumlu Cem Karaca diken üstünde. Son oynanan 5 karşılaşmada puanla tanışamayan Şimşeklerde yenilen erken goller ve basit defans hatalarına önlem alamayan Karaca’nın hafta içi yönetime rapor sunması bekleniyor.

Kritik Hakem hataları

Geride kalan haftalarda kritik hakem kararları Eskişehirspor’un canını yakmaya devam ediyor. Bucaspor mücadelesinde Trabzon bölgesi hakemi Alpaslan Şen’in de Eskişehirspor aleyhine çaldığı düdükler yine yenilgiyi hazırladı. Tribünden atılan yabancı maddeler nedeniyle Es Es PFDK’ya sevk edildi.

Bize sahip çıkan yok 

ES TV’ye açıklamalarda bulunan Eskişehirspor’da Başkan Vekili Erkan Koca, “Haftalardır bu hakemlerden çektiğimiz yetti artık. Hakem ilk yarıda bitirdi maçı. Bu çocukların, şehrin, bizim emeklerimize yazık. Protokol tribününe bakıyoruz bize sahip çıkan kimse yok” dedi. Maçın devre arasında saha içine inen ve hakeme tepki gösteren Koca sarı kart görmüştü.