Sezonun ilk yarısının tamamlanmasına son 3 maç kala Şimşekler pazar saat 13.00 ‘de 6 puanlık bir maça çıkacak.

Eskişehirspor-Ayvalıkgücü Belediyespor: 2-0 Eskişehirspor-Ayvalıkgücü Belediyespor: 2-0

Sezonun ilk yarısının tamamlanmasına son 3 maç kala Şimşekler pazar saat 13.00 ‘de Kırşehir Belediye Spor önünde 6 puanlık bir maça çıkacak. Mücadele Es Tv’den canlı yayınlanacak.

Teknik Direktör Suat Kaya ile 6 maçta 2 galibiyet ve 4 mağlubiyet alan siyah kırmızılı takım, en yakın takipçisi Karacabeyspor’la arasındaki fark 6 puan. TFF’nin Kastamonu’da yaşanan sel felaketi sebebiyle bu sezon hakları dondurulan Kastamonuspor, hariç son 3 sırada yer alan takımların küme düşeceği Beyaz Grup’ta Eskişehirspor 7 puanla son sırada yer alıyor. Kırmızı siyahlı takımın küme düşme potasının bir üstünde olan rakibi Kırşehir Belediye Spor’la arasında 9 puan fark bulunuyor. Yeni Atatürk Stadı’nda oynanacak Kırşehir Belediye Spor maçında hata yapmak istemeyen Es Es bu maçtan mutlak 3 puan çıkarmak zorunda.

Düdük Coşkunses’te
Eskişehirspor’un Pazar günü evinde karşılaşacağı Kırşehir Belediye Spor maçının hakem triyosu belli oldu. Merkez Hakem Kurulu’ndan (MHK) yapılan açıklamaya göre 5 Aralık 2021 pazar günü saat 13.00’da Yeni Atatürk Stadı’nda oynanacak olan Eskişehirspor – Kırşehir Belediye Spor maçını Reşat Onur Coşkunses yönetecek.
Reşat Onur Coşkunses’in zorlu 90 dakikada yardımcıları ise Ahmet Şimşek ve Egemen Savran yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Önder Turgay Demirdak olacak.